KORČOK: EÚ CHCE BUDOVAŤ SILNÉ VÝCHODNÉ PARTNERSTVO

Východné partnerstvo je projekt EÚ zameraný na zintenzívnenie vzťahov so šiestimi krajinami ležiacimi východne od Únie: Gruzínska, Moldavska, Ukrajiny, Arménska, Azerbajdžanu a Bieloruska.

Foto TASR
Dátum 12.06.2020

BRATISLAVA 12. júna (SITA/extraplus.sk) - Členské krajiny Európskej únie (EÚ) majú podľa ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) záujem spoločne budovať ambiciózne a atraktívne Východné partnerstvo. Jedným z kľúčových cieľov v nasledujúcich rokoch má byť odolnosť partnerov čeliť vnútorným a vonkajším výzvam. Uvádza sa to v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA zaslal tlačový odbor rezortu diplomacie. O budúcnosti Východného partnerstva sa vo štvrtok 11. júna počas videokonferencie rozprávali ministri zahraničných vecí krajín členských štátov Únie a východných partnerov.

„Zo strany členských štátov EÚ zazneli jednoznačné uistenia o záujme spoločne budovať ambiciózne a atraktívne Východné partnerstvo postavené na spoločných hodnotách a princípoch, ktoré priblíži východných partnerov k EÚ, pomôže dokončiť ich transformačný proces a prinesie konkrétne zlepšenie života obyvateľov týchto krajín, ako aj ich stabilitu, bezpečnosť a prosperitu,” priblížil Korčok. Slovensko bude podľa neho aj naďalej silným a aktívnym podporovateľom Východného partnerstva.

Ministerské zasadnutie Východného partnerstva umožnilo prvú spoločnú diskusiu o budúcnosti Východného partnerstva po niekoľkomesačnom dialógu naštartovanom v roku 2019. Rokovanie ministrov podľa slovenského ministerstva zahraničných vecí potvrdilo silný obojstranný záujem o zintenzívnenie politického dialógu a spolupráce a postupnú hospodársku integráciu do vnútorného trhu EÚ. „Budovanie odolnosti partnerov čeliť vnútorným a vonkajším výzvam bude jedným z kľúčových cieľov Východného partnerstva v nasledujúcich rokoch,” dodáva rezort.

Východné partnerstvo je projekt EÚ zameraný na zintenzívnenie vzťahov so šiestimi krajinami ležiacimi východne od Únie: Gruzínska, Moldavska, Ukrajiny, Arménska, Azerbajdžanu a Bieloruska.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.