KORČOK ODSÚDIL MASÍVNE RAKETOVÉ ÚTOKY HNUTIA HAMAS

Útoky podľa šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka ohrozujú civilné obyvateľstvo izraelských miest. 

Foto SITA/MZV
Dátum 12.05.2021

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) odsúdil masívne raketové útoky radikálneho hnutia Hamas a ďalších militantných organizácií z pásma Gazy na južný a centrálny Izrael. Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Útoky podľa šéfa slovenskej diplomacie ohrozujú civilné obyvateľstvo izraelských miest. „Vyzývam na zdržanlivosť a primerané použitie policajných a vojenských prostriedkov pri zabezpečovaní zákonnosti a poriadku v rámci východného Jeruzalema, ako aj pri ochrane bezpečnosti Izraelského štátu a jeho občanov, a tiež s ohľadom na civilné obyvateľstvo pásma Gazy,“ vyhlásil Korčok. Minister zároveň vyjadril sústrasť všetkým rodinám civilných obetí.

Palestínska militantná organizácia Hamas, ktorá vládne v Pásme Gazy, vypálila v pondelok 10. mája rakety na izraelské hlavné mesto Jeruzalem. Izrael útok opätoval. Počet obetí v Pásme Gazy počas doterajších bojov medzi palestínskou militantnou organizáciou Hamas a izraelskou armádou stúpol na 43, vrátane 13 detí. Uviedlo to ministerstvo zdravotníctva Pásma Gazy. Takmer 300 ľudí bolo zranených. Rakety Hamasu v utorok a stredu ráno na území Izraela zabili šesť ľudí, vrátane troch žien a jedného dieťaťa.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.