KORČOK: ODSUDZUJEM TÝCH, KTORÍ ŠÍRIA KLAMSTVÁ O OČKOVANÍ A VYVOLÁVAJÚ TAK V ĽUĎOCH STRACH

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok navštívil jedno z očkovacích centier v Trnave, kde sa stretol so županom Trnavského samosprávneho kraja, ale aj s hercom Braňom Mosným. Tvrdí, že rešpektuje tých, ktorí sa nedali zaočkovať a prosí ich, aby sa poradili s odborníkmi. 

Foto Facebook Ivana Korčoka
Dátum 12.12.2021

Šéf diplomacie Ivan Korčok navštívil očkovacie centrum v Trnave, kde sa stretol so županom Trnavského samosprávneho kraja Jozefom Viskupičom, ale aj s hercom Braňom Mosným, ktorý sa už nechal zaočkovať tretikrát. 

Poďakoval sa zdravotníkom za ich prácu a vyzval všetkých, ktorí podľa neho vedome šíria klamstvá a dezinformácie, aby s tým prestali, nakoľko len cielene vyvolávajú v ľuďoch strach z očkovania. 

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Ivan Korčok: 

V TRNAVE VO VAKCINAČNOM CENTRE

Dnes ráno som navštívil veľkokapacitné očkovacie centrum v Trnave. Chcem sa v prvom rade veľmi úprimne poďakovať všetkým zdravotníkom, ktorí robia obrovskú službu pre nás všetkých pri záchrane životov a v boji proti pandémií. Mnohí, s ktorými som sa tu rozprával, trávia v očkovacom centre svoje voľné víkendy na úkor času stráveného so svojimi blízkymi.

Rešpektujem tých, ktorí sa zatiaľ nedali zaočkovať, či už zo strachu, neistoty, obavy alebo rôznych iných osobných dôvodov. Zároveň ich však prosím, aby sa poradili s odborníkmi, ktorí im pomôžu prekonať zábrany voči očkovaniu.

Odsudzujem však všetkých tých, ktorí vedome šíria klamstvá a dezinformácie, pričom cielene v ľuďoch vyvolávajú strach z očkovania, pretože takýmto spôsobom ohrozujú životy nás všetkých.
Veľmi pekne ďakujem Trnavský samosprávny kraj a županovi Jozef Viskupič a desiatkam zdravotníkov a ďalším dobrovoľníkom

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.