KORČOK PODPORUJE TRANSATLANTICKÉ PARTNERSTVO

Korčok si praje suverénnu, nezávislú a prosperujúcu Ukrajinu v jej medzinárodne uznaných hraniciach.

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 16.06.2020

BRATISLAVA/WASHINGTON - 15.júna(TASR/extraplus.sk) - Na pravidelnom zasadnutí ministrov zahraničných vecí členských štátov Európskej únie sa v pondelok zúčastnil aj šéf diplomacie USA Mike Pompeo. Ministri formou videokonferencie prediskutovali najdôležitejšie zahranično-politické otázky transatlantických vzťahov vrátane medzinárodných dôsledkov pandémie COVID-19, vzťahov s Čínou, blízkovýchodného mierového procesu a situácie v susedstve EÚ s dôrazom na Ukrajinu.

Minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok diskusiu medzi šéfmi diplomacií EÚ a USA uvítal. "Je mimoriadne dôležité, že sme si dnes mohli vymeniť názory na najdôležitejšie témy s naším americkým partnerom. Potrebujeme pravidelnú diskusiu na tejto úrovni," povedal. Podľa Korčoka totiž nové bezpečnostné, environmentálne i zdravotné výzvy, či nástup nových globálnych aktérov zosilnili potrebu globálnej spolupráce a koordinácie. Silné transatlantické partnerstvo a spolupráca v otázkach spoločného záujmu sú preto podľa neho z pohľadu SR zásadné.

Príkladom potreby transatlantickej spolupráce je podľa Korčoka aj situácia na Ukrajine: "Suverénna, nezávislá a prosperujúca Ukrajina v jej medzinárodne uznaných hraniciach je našim spoločným záujmom," uviedol slovenský minister. TASR o tom informovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskychzáležitostí SR.
      

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.