KORČOK: SLOVENSKO AJ NAĎALEJ NEUZNÁVA ANEXIU KRYMU

Reagoval tak na 7. výročie udalostí, ktoré začali obsadzovaním strategických objektov na ukrajinskom Kryme vojakmi v neoznačených uniformách a vyvrcholili anexiou celého poloostrova Ruskou federáciou.

Foto SITA
Dátum 26.02.2021

Na slovenskej pozícii neuznania anexie Krymu a na podpore suverenity suseda SR Ukrajiny sa nič nemení. Pripomenul to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) vo svojom profile na sociálnej sieti. Reagoval tak na 7. výročie udalostí, ktoré začali obsadzovaním strategických objektov na ukrajinskom Kryme vojakmi v neoznačených uniformách a vyvrcholili anexiou celého poloostrova Ruskou federáciou.

ČÍTAJTE TIEŽ: SANKČNÝ TLAK NA RUSKO JE V TROSKÁCH

Postoj Slovenska k anexii Krymu potvrdil Korčok aj počas nedávnej návštevy Kyjeva. „Zdôraznil som aj našu pripravenosť angažovať sa v aktivitách medzinárodného spoločenstva zameraných na obnovenie územnej celistvosti Ukrajiny. V Kyjeve som si silno uvedomil, ako táto udalosť dramaticky narušila vzťahy dvoch najväčších slovanských národov, ktoré sú aj nám kultúrne, jazykovo a historicky blízke,“ dodal Korčok.

ČÍTAJTE TIEŽ: PUTIN NEVRÁTI KRYM

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.