KORČOK: STÁVAME SA HLÁSNOU TRÚBOU KREMĽA V NATO A EÚ

Slovensko stratilo svoj kompas a smer v zahraničnej politike a hazarduje s našou krajinou, povedal na tlačovej besede občiansky prezidentský kandidát Ivan Korčok. Reagoval tak na vyjadrenia predsedu slovenskej vlády Roberta Fica pred nadchádzajúcim samitom v Paríži.

Foto TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 26.02.2024

Slovensko stratilo svoj kompas a smer v zahraničnej politike a hazarduje s našou krajinou, povedal na tlačovej besede občiansky prezidentský kandidát Ivan Korčok. Reagoval tak na vyjadrenia predsedu slovenskej vlády Roberta Fica (Smer-SSD) pred nadchádzajúcim samitom v Paríži. Ako Korčok ďalej uviedol, sme svedkami pošliapavania základného životného záujmu SR v oblasti zahraničnej politiky, Slovensko tiež ničí vzťahy zo spojencami a vytvára v spoločnosti obraz, ako keby najväčšou hrozbou bol západ a nie Rusko. Súčasný zahranično-politický kurz vlády SR bude mať podľa prezidentského kandidáta vážne ekonomické dôsledky.

Korčok pripomenul, že premiér a vláda SR už dôsledne hovoria o Západe, Európskej únii a NATO v tretej osobe. „Už sú to oni a nie my. Rozpráva o EÚ a NATO, ako keby sme s nimi nemali nič spoločné, že Západ je zodpovedný za eskaláciu napätia, že to oni nás idú zatiahnuť do tretej svetovej vojny. Premiér zvoláva Bezpečnostnú radu pred rokovaním spojencov, len aby sa vytvoril obraz, že naši spojenci idú Slovensko zatiahnuť do vojny a on obetuje aj svoju funkciu, aby tomu zabránil,“ uviedol Korčok s tým, že táto vláda za celú históriu suverénne najviac škodí krajine, odkedy sme sa stali členmi EÚ a NATO.

Podľa Korčoka sa stávame hlásnou trúbou Kremľa v NATO a EÚ. „Preto sa pýtam, kedy, ak nie teraz, sa má Peter Pellegrini prejaviť a ukázať v praxi, ako bude sľubovaným garantom zahraničnopolitického smerovania? Stotožňuje sa s tým, čo hovorí predseda vlády? Je miera politickej nesvojprávnosti pána Pellegriniho až taká, že ani toto mu neprekáža?“ pýta sa Ivan Korčok.

Ako prezidentský kandidát chce ponúknuť alternatívu zahraničnej politike s dôrazom na susedské vzťahy. „Druhým pilierom sú spojenectvá, nakoľko my ako krajina nemáme šancu v tomto rozbúrenom svete obstáť inak ako v silných spojenectvách a s tými krajinami, ktoré garantujú bezpečnosť a obranu,“ uviedol Korčok a vyzval, aby sme nerozbíjali tieto vzťahy s našimi spojencami, lebo „je to hazard“. Ako doplnil, je za pragmatickú spoluprácu na všetky štyri svetové strany. „Ale musíme vedieť kde je sever. Je mýtus hovoriť našim občanom, že najlepšie je nepatriť nikam,“ zdôraznil Korčok.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.