KORČOK V SLOVINSKU ROKOVAL O PANDÉMII AJ BIELORUSKU

Podľa šéfov diplomacie Slovenska, Slovinska, Česka a Rakúska treba v súvislosti s Bieloruskom zacieliť sankcie na režim, nie na ľudí

Foto TASR
Dátum 16.09.2020

BRATISLAVA 15. septembra (TASR/extraplus.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok sa v utorok na pozvanie slovinského rezortného partnera Anže Logara zúčastnil na stretnutí, na ktorom boli prítomní aj rezortní partneri z Českej republiky a Rakúska. Išlo o tretie podujatie v takomto formáte, nazývanom aj Central 5, predchádzajúce stretnutia sa uskutočnili v júni vo Viedni a v júli v Budapešti. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

"V náročnej dobe, akú v súčasnosti zažívame, má spolupráca krajín nášho regiónu ešte väčšiu pridanú hodnotu. Preto ma teší, že sme si dnes mohli vymeniť skúsenosti, i pokiaľ ide o pokrízovú hospodársku obnovu, ktorá predstavuje jednu z hlavných výziev, pred ktorou stoja naše krajiny," uviedol šéf slovenskej diplomacie.

Stretnutie ministrov potvrdilo, že všetky zúčastnené krajiny si želajú spoločný prístup v boji so súčasnou druhou vlnou pandémie. "Žiaľ, naďalej sme svedkami zhoršovania sa epidemiologickej situácie v okolitých krajinách. Preto sme veľa hovorili aj o tejto otázke. Na mieste je stále ostražitosť a pripravenosť zaujať spoločné zodpovedné stanoviská, ako aj prijať adekvátne opatrenia v regionálnom rámci," zdôraznil I. Korčok.

Ministri sa venovali aj aktuálnemu dianiu v Bielorusku. "Sme šokovaní z toho, čo sa deje v Bielorusku, v našom susedstve, preto je dôležité, že už nasledujúci pondelok budeme mať možnosť na Rade pre zahraničné záležitosti Európskej únie schváliť sankcie, ktoré budú nasmerované na režim a nie na ľudí," uzavrel minister.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.