KORČOKOVO MINISTERSTVO DONÚTILO MIGAŠA REZIGNOVAŤ

Pre Jozefa Migaša účasť na oslavách Dňa víťazstva nad fašizmom bola zásadnou vecou „Som synom partizána a antifašistu“ uviedol rezignujúci veľvyslanec SR v Bielorusku Jozef Migaš.

Foto TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 14.05.2020

BRATISLAVA 13. mája (TASR/extraplus.sk) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) Slovenskej republiky (SR) potvrdilo, že slovenský veľvyslanec v Bielorusku Jozef Migaš požiadal v stredu o uvoľnenie z postu. TASR o tom informoval tlačový odbor MZVEZ SR. 

„Veľvyslanec Migaš požiadal o uvoľnenie z postu. Rezort diplomacie ale zároveň dôrazne odmieta jeho tvrdenia o tendenčnej kampani voči jeho osobe. Veľvyslanec porušil základné princípy komunikácie s ústredím, keď nekonzultoval svoju účasť na oslavách výročia skončenia 2. svetovej vojny v Minsku a to napriek koordinácii tamojšou delegáciou EÚ," uviedol tlačový odbor v reakcii na otázku TASR.

Ministerstvo sa podľa tlačového odboru o účasti slovenského diplomata na oslavách dozvedelo až následne z tlače a zdôvodnenie jeho rezignácie preto vníma ako "vyjadrenie politického postoja voči novej vláde SR“. 

Slovenský veľvyslanec v Bielorusku Jozef Migaš požiadal o uvoľnenie z postu po tom, ako sa zúčastnil na oslavách výročia skončenia 2. svetovej vojny v Minsku. 

Jozef Migaš bol v roku 2016 vymenovaný za slovenského veľvyslanca v Bielorusku.
Na oslavách Veľkej vlasteneckej vojny 9. mája v Minsku sa zúčastnili dvaja veľvyslanci z krajín EÚ – z Maďarska a Slovenska. Väčšina veľvyslancov EÚ neprijala pozvanie zúčastniť sa na prehliadke.
 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.