KOTLEBA: HAMRANOV NAJVÄČŠÍ ÚSPECH JE ZASTRELENIE ČLOVEKA

Štefan Hamran pôsobí ako veliteľ Útvaru špeciálneho určenia Prezídia Policajného zboru - Lynx commando SR. Kandiduje na post nového policajného prezidenta.

Foto sita
Dátum 25.01.2021

Kozmetické úpravy, doteraz vykonávané vo fungovaní Policajného zboru (PZ) SR, nie sú postačujúce. Pred branno-bezpečnostným výborom parlamentu to dnes uviedol kandidát na nového policajného prezidenta Štefan Hamran. Ten v súčasnosti pôsobí ako veliteľ Útvaru špeciálneho určenia Prezídia PZ (Lynx commando).

Hamran v rámci svojej prezentácie poukázal na to, že dôvera v políciu sa na Slovensku dlhodobo pohybuje okolo 40 percent. „Aj v okolitých krajinách sa pritom blíži k 70 percentám,“ povedal s tým, že situácia je spojená aj so skutočnosťou, že viacerí vedúci predstavitelia polície sú momentálne trestne stíhaní. Takéto niečo pritom podľa neho nezaznamenali v žiadnej krajine v rámci Európskej únie (EÚ). Na margo svojich vzťahov s obvineným bývalým policajným prezidentom Tiborom G. uviedol, že na fungovanie polície mali „diametrálne odlišný pohľad“. Preto bol Hamran ako šéf špeciálnej jednotky „odstrihnutý“ od vedenia polície práve počas funkčného obdobia Tibora G. „O tých podozreniach sme tušili, ale nie, že to naberie až také rozmery,“ povedal. Dodal, že Tibor G. sa opakovane snažil o to, aby vo vedení Útvaru špeciálneho určenia Hamran skončil. Nenašiel však dôvody na jeho odvolanie a sám Hamran odstúpiť odmietol, keďže sa bál rozloženia celej jednotky. „Mám morálny kompas a neodklonil som sa ani pod tlakom,“ povedal.

„Na branno-bezpečnostnom výbore práve vypočúvame kandidátov na policajného prezidenta. Pplk. Hamran za jeden zo svojich najväčších pracovných úspechov uviedoL zastrelenie človeka na 63 metrov. Názor si spravte sami,“ uviedol predseda strany ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.