KOTLEBA: ĽUDIA SA MUSIA DOZVEDIEŤ PRAVDU O LUČANSKÉHO SMRTI

VIDEO: Šéf ĽS Naše Slovensko upozorňuje na viacero dôvodov, kvôli ktorým mala byť ministerka spravodlivosti Mária Kolíková odvolaná. Jedným z nich je aj úmrtie bývalého šéfa policajného zboru Milana Lučanského, ktorý za nevyjasnených okolností vraj spadol z invalidného vozíka priamo na hlavu v nemocnici v Ružomberku. 

Foto SITA/PETER RUSKO
Dátum 11.05.2021

Marian Kotleba, líder ĽS Naše Slovensko vystúpil v pondelok v pléne NR SR v rozprave pri téme vyjadrovania dôvery ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. Kotleba chcel upozorniť na viacero dôvodov, kvôli ktorým mala byť ministerka odvolaná. Jedným z nich bolo aj úmrtia bývalého šéfa policajného zboru Milana Lučanského. Tvrdí, že ľudia sa už musia dozvedieť pravdu. 

Kotleba hovorí, že aj keď s Lučanským nemal dobrý vzťah, snažil sa urobiť všetko preto, aby sa jeho smrť spravodlivo vyšetrila. 

,,Ak je človek vo väzbe, je za neho absolutne zodpovedný štát," hovorí Kotleba. Dodal, že so záverečnou správou, ako jeden z členov vyšetrovacej komisie, ktorú zriadila práve Kolíková nesúhlasil. 

Šéf ĽS Naše Slovensko upozorňuje na ,,veľmi nevyjasnenú epizódu", kedy Lučanský mal vraj spadnúť z invalidného vozíka v nemocnici v Ružomberku. 

„Generál Lučanský po tom, ako sa prebral z celkovej anestézy bol spútaný najťažším možným spôsobom, akým možno na Slovensku človeka spútať. Boli mu spútané ruky aj nohy. Tie boli pripútané o opasok. A ešte aj pomocou takzvaných predvádzacích retiazok bol posadený na invalidný vozík, z ktorého záhadným spôsobom spadol dozadu rovno na temeno hlavy.“

Tvrdí, že keď sa na to snažil upozorniť, tak ostatní členovia komisie ho jednoducho prehlasovali. 

VIDEO: ↓ ↓ ↓ 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.