KOTLEBA: NECH ODÍDENCI VRÁTIA POSLANECKÉ MANDÁTY

Kameňom úrazu sa stali stranícke zmeny, s ktorými odchádzajúci členovia nesúhlasili. Tí nevylúčili ani vznik novej strany. Ako uviedol Kotleba, odchod spomínaných členov nemusí byť ešte zo strany poslancov definitívny. 

Foto sita
Dátum 26.01.2021

Marian Kotleba, predseda Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko, sa vyjadril v utorok večer k téme odchodu jeho straníckych kolegov v televízii TA3. Opoziční poslanci Národnej rady SR Milan Mazurek, Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš, Miroslav Urban a europoslanec Milan Uhrík vystupujú zo strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko. Kameňom úrazu sa stali stranícke zmeny, s ktorými vyššie uvedení nesúhlasili. Tí nevylúčili ani vznik novej strany. Ako uviedol Kotleba, odchod spomínaných členov nemusí byť ešte zo strany poslancov definitívny. "Nepriatelia národnej politiky sa tešia z odchodov, ako z vianočného darčeka," uviedol. Sám je prekvapený prečo sa jeho kolegovia rozhodli odísť, pretože v nových stanovách bolo podľa neho len uvedené, že príjmanie nových členov bude len na predsedovi strany a nejde podľa Kotlebu o diktátorské kompetencie. Je hlúposť, aby členovia odchádzali, keď si stanovy pred tým schválili. 

ČÍTAJTE TIEŽ: KOTLEBA: NIEKTORÍ ODIŠLI POD NÁTLAKOM, SVOJE ROZHODNUTIE MOŽNO ZMENIA

"Ja som absolútne nevinný človek, nepochybujem o tom, že ma súd oslobodí," povedal na margo toho, že sa hovorí o odchode bývalých členov z dôvodu trestného stíhania. V súdnom procese boli podľa jeho advokátov nedostatky, ktoré na Najvyššom súde neobstoja. Zdôraznil, že jeho strana rešpektuje zákony a pri vytváraní strany sa dohodli, že ak niekto opustí stranu, vzdá sa mandátu. Kotleba ich zatiaľ o to nepožiadal, no trvá na tom, aby sa mandátov vzdali a zachovali sa ako chlapi.  Podľa Kotlebu je jedno, koľko hlasov bude mať jeho strana, ale počíta sa podľa neho každý hlas na to, aby sa postavili súčasnej vláde. Vyjadril sa taktiež k voľbe špeciálneho prokurátora, pri ktorej bude hľadieť na pragamtické veci a nie na osobné preferencie. Po Uhríkovi preberie "marketingovú" prácu niekto iný, kto medzi ľudí dostane poslanie strany Kotlebovci-ĽSNS. 

ČÍTAJTE TIEŽ: KOTLEBU OPÚŠŤAJÚ NAJVERNEJŠÍ

Ak by si jeho bývalí kolegovia založili svoju vlastnú stranu, Kotleba uvádza, že nemá problém s nimi spolupracovať, ak budú mať rozumné argumenty, s ktorými budú obe strany súhlasiť. Kotleba uviedol, že treba už konečne zastaviť toto Matovičovo besnenie a Krajčí nesmie tvrdiť, že vymotanie sa je možné len cez testovanie každých 5 dní. Kotleba sa rád spojí s tými stranami, ktoré by boli ochotné zastaviť Matovičovi stopku. Zatiaľ však podľa jeho slov nebol oslovený Petrom Pellegrinim, ktorý chce docieliť predčasné voľby.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.