KOTLEBA SA SNAŽIL OBESIŤ NA TEPLÁKOVEJ BUNDE AKO LUČANSKY

Komisia, ktorá vyšetruje smrť Milana Lučanského včera navštívila väznicu, kde spáchal samovraždu. Marian Kotleba si vyskúšal, či je možné vziať si život spôsobom, akým to vykonal bývalý policajný prezident. 

Foto TASR
Dátum 02.02.2021

Komisia, ktorá vyšetruje smrť bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského včera navštívila zariadenie, kde spáchal samovraždu. Jedným z členov vyšetrovacej komisie je aj predseda LŠ Naše Slovensko Marian Kotleba, ktorý si včera dokonca vyskúšal, či je možné vziať si život spôsobom, akým to vykonal Lučanský. 

„V rámci pokusu o rekonštrukciu situácie som sa pod dohľadom členov komisie a príslušníkov ZVJS pokúsil upevniť väzenskú teplákovú bundu na posteľ tak, ako ju našli príslušníci ZVJS, a následne sa na ňu „zavesiť“. Vydržal som tak možno 15 sekúnd v podstate bez problémov, trochu ma bolel krk,“ uviedol Kotleba na Facebooku.

Tvrdí, že v procese vidí nezrovnalosti, ktoré sa mu nezdajú, ale myslí si, že dozorcovia sú v podozrení neprávom a vyzdvihol ich konanie. 

Previerka špeciálnej komisie  v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatania slobody v Prešove trvala zhruba osem hodín. Počas návštevy si všímali priestory a hovorili aj s personálom väznice. Riaditeľ prešovskej väznice spolu s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou ich zbavili v tejto veci mlčanlivosti.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.