KOTLEBU OPÄŤ NEZVOLILI ZA ŠÉFA VÝBORU

Naopak, novým šéfom Zahraničného výboru NR SR sa stal Marián Kéry (Smer-SD). Poslanci mu odovzdali 87 hlasov. Vo funkcii nahradil podpredsedu parlamentu Juraja Blanára, ktorý sa jej vzdal 3. novembra.

Foto TASR
Dátum 05.11.2020

BRATISLAVA 5.novembra (SITA/extraplus.sk) - Predsedu Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu parlament po niekoľký raz neschválil za šéfa Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Získal 21 hlasov.

V tajnom hlasovaní nezískal potrebný počet hlasov ani jeho stranícky kolega Eduard Kočiš (ĽSNS), ktorý sa uchádzal o šéfa Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre ľudské práva a národnostné menšiny. Za jeho zvolenie hlasovalo 22 poslancov. Na tajné hlasovanie bolo vydaných 95 hlasovacích lístkov, všetky boli platné.

Naopak, novým šéfom Zahraničného výboru NR SR sa stal Marián Kéry (Smer-SD). Poslanci mu odovzdali 87 hlasov. Vydaných bolo 95 hlasovacích lístkov, jeden bol neplatný. Vo funkcii nahradil podpredsedu parlamentu Juraja Blanára (Smer-SD), ktorý sa jej vzdal 3. novembra. Parlament vzal jeho vzdanie sa funkcie na vedomie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.