KOVAŘÍK ÚDAJNE SKONČÍ VO FUNKCII 15. SEPTEMBRA

S informáciou prišla televízia JOJ na svojom webovom portáli. Snaží sa ju preveriť priamo u policajného prezidenta, ktorý na utorok 31. augusta avizoval tlačovú besedu.

Foto sita/branislav bibel
Dátum 31.08.2021

Policajný prezident Peter Kovařík by mal vo svojej funkcii skončiť k 15. septembru. Informovala o tom televízia Joj na svojom portáli noviny.sk. Informáciu sa snaží preveriť priamo u policajného prezidenta. Ten plánuje tlačovú besedu v utorok 31. augusta. Prezidenta policajného zboru obviňujú zo zmarenia zásahu policajnej inšpekcie. "Naša krajina nemá momentálne šťastie na policajných prezidentov, verím, že sa to čoskoro zmení," vyjadril sa k vzniknutej situácii obvinení minister hospodárstva Richard Sulík. 

Krajská prokuratúra Bratislava vzniesla 26. augusta obvinenie voči prezidentovi Policajného zboru Petrovi Kovaříkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Policajný prezident mal podľa prokuratúry zmariť prebiehajúci zásah zadržania ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Zemanom a Petrom Petrovom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.