KRÁDEŽ STOROČIA

Do privatizácie nás tlačil liberálny svet, aby sa zmocnil nášho majetku. V roku 1998 Dzurinda sľúbil, poľujúc na moc, dvojnásobné platy. Jasné, že na to zabudol už v tej sekunde, keď odložil volebný bicykel. A že nebude privatizovať žiadny strategický štátny podnik – to myslel len ako žart. Lebo napokon 84 percent slovenských podnikov sprivatizovali Dzurinda s Miklošom a rehotali sa národu do ksichtu.

Foto SITA/ĽUDOVÍT VANIHER
Dátum 20.08.2023

Na internete sa objavil vtip, že modrozmýšľajúci Miki Dzurinda sa potkol a dostal sa pred sv. Petra. „Chcem ísť do neba,“ odvážil sa a Peter mu ponúkol možnosť skúsiť peklo i nebo, nech sa potom rozhodne. V prvý deň bol na exkurzii v pekle. Stretol tam kamošov, Tonyho Blaira, Obamu, Albrightovú, a ďalších, popíjali whisky i slivovicu, jedli bifteky, zabávali sa na vtipoch. Na druhý deň bol na exkurzii v nebi. Bolo tam aj jedlo, nie však mäsité, aj pitie, nie však alkohol, aj ľudia, nie však jeho kamoši. Na tretí deň sa ho Peter spýta, kam chce ísť. Uprednostnil peklo. A tak sa tam dostal. A ostal sklamaný: otrhaní ľudia, čistiaci oceány a rieky od plastov... A pýta sa Petra: „Veď predvčerom to bolo celkom inak.“ – „To bola volebná kampaň,“ počul.

Tomu rozumel. V roku 1998 sľúbil, poľujúc na moc, dvojnásobné platy. Jasné, že na to zabudol už v tej sekunde, keď odložil volebný bicykel. A že nebude privatizovať žiadny strategický štátny podnik – to myslel len ako žart. Lebo napokon 84 percent slovenských podnikov sprivatizovali Dzurinda s Miklošom a rehotali sa národu do ksichtu: „Ale sme vás o.ebali, Slováci!“ Len 18 percent sprivatizovaných podnikov, zväčša domácim záujemcom (o nič onakvejším, ako sú zahraniční), „má na svedomí“ Vladimír Mečiar.

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.