KRAJČÍ: JE ČAS UVAŽOVAŤ NAD CELOPLOŠNÝM TESTOVANÍM

Bývalý minister Marek Krajčí kritizuje svojho nástupcu Vladimíra Lengvarského. Nepáčia sa mu opatrenia, ktoré zvolil pri nástupe tretej vlny. Hovorí, že ak to takto pôjde ďalej, malo by sa uvažovať o celoplošnom testovaní. 

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 12.10.2021

Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí kritizuje svojho nástupcu Vladimíra Lengvarského a nepáči sa mu, ako manažuje krajinu počas tretej vlny pandémie. Krajčí tvrdí, že máme najhorší nástup tretej vlny, čo je podminené tým, aké opatrenia sa robili. 

,,Ak to takto pôjde ďalej a situácia sa bude zhoršovať ešte dva-tri týždne, je čas uvažovať nad celoplošným testovaním. 

Na čo sa hneď rozhodla reagovať napríklad aj poslankyňa Jana Bittó Cigániková zo strany Sloboda a Solidarita, ktorá tvrdí, že by mal na túto možnosť hneď zabudnúť. 

„V žiadnom prípade. Na toto čím skôr zabudnime, že táto možnosť existuje,“ reagovala. 

Kritiku na Lengvarského považuje za odvážny krok, keďže podľa nej musel odísť z funkcie, kvôli svojej neschopnosti. 

„Máme tu už viac ako polovicu obyvateľstva zaočkovanú. Máme tu časť ľudí, ktorí covid prekonala, máme tu spôsob, ktorým nejako testujeme. Kritiku na adresu Lengvarského zo strany Krajčího a Matoviča považuje Bittó Cigániková za odvážny krok, keďže títo politici podľa nej „padli zo svojich miest za svoju neschopnosť". Kritizuje Cigániková. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.