KRAJČÍ LEN ČAKÁ A POČÍTA KTO PREŽIJE - KTO ZOMRIE

Tomáš Drucker: Marek Krajčí svoju funkciu nezvládol a nezvláda. Dnes je to o živých a mŕtvych, o ľuďoch na ventilácii a tých, ktorí tam nemuseli byť. Je to o ľuďoch, pacientoch, zdravotníkoch, ale aj o fungovaní celej spoločnosti. Do kedy si budeme klamať?

Foto TASR
Dátum 22.02.2021

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Tomáš Drucker 22. februára 2021: 

NÁŠ PÁN MINISTER KRAJČÍ LEN ČAKÁ A POČÍTA KTO PREŽIJE - KTO ZOMRIE

Slovensko je v boji s Covidom najhoršie na svete a za posledné týždne od kedy o tom už vie asi aj posledné dieťa, náš minister zdravotníctva neurobil nič pre zlepšenie. Teda okrem blúznenia o nových miliónoch vakcín.

Dôvodov prečo sme najhorší je viacero. Jeden je podstatný. Celý svet má štandardizované postupy ako liečiť chorých na Covid od prvého počiatku ochorenia, od ambulantnej sféry až po nemocnice. Postupy sa neustále zlepšujú, prichádzajú nové poznatky aj vhodné lieky a všade na svete ich aplikujú do praxe. Náš minister nezabezpečil nič, tak radšej robí komentátora počtov mŕtvych. Fungujeme v chaose štýlu “pomôž si sám”, “vyskúšaj sám”. Ani len netušíme, že príznaky ochorenia sa v závislosti od konkrétnej mutácie menia.

Ste pozitívny? Tak jediné čo viete, že máte zostať doma a môžete sa začať liečiť sami. PREČO? Lebo nemáme štandardné postupy pre ambulantný sektor ako liečiť ľudí s Covidom.
Máme nekoordinované postupy v liečbe ťažkých prípadov v nemocniciach. Diametrálne rôzne výsledky v liečbe Covidu v závislosti od konkrétnej nemocnice. PREČO? Lebo nemáme štandardné postupy pre nemocnice.

Klameme si v dátach, klameme si v otázke či sa dá robiť niečo iné a lepšie. Dá sa. Treba však normálne manažérsky riadiť rezort, organizovať a komunikovať. Marek Krajčí svoju funkciu nezvládol a nezvláda. Nie je to nič osobné. Dnes je to o živých a mŕtvych, o ľuďoch na ventilácii a tých, ktorí tam nemuseli byť. Je to o ľuďoch, pacientoch, zdravotníkoch, ale aj o fungovaní celej spoločnosti. Do kedy si budeme klamať?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.