KRAJČÍ: NIKTO BY DO PLOŠNÉHO TESTOVANIA NEŠIEL, NIKTO NEMÁ TAKÉHO VYTRVALÉHO PREMIÉRA

Buď budeme naďalej v tvrdom lockdowne, alebo sa budeme pravidelne testovať, vyhlásil minister zdravotníctva.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 26.01.2021

Na utorkovej tlačovej konferencii informoval premiér Igor Matovič o výsledkoch celoplošného, skríningového testovania Slovákov. Od 18. januára, kedy testovania začalo do 25. januára zdravotníci otestovali presne 2 588 578 ľudí, z ktorých bolo 30 556 pozitívnych. Miera pozitivity je podľa Matoviča 1,18%. 

Igor Matovič kritizoval analytikov z Dát bez pátosu, ktorí pred dvomi týždňami tvrdili, že Slovensko nie je jedno veľké ohnisko, ale kritických je 18 zo 72 okresov.  Hovorí, že keby bolo testovanie len v týchto okresoch, neukázal by sa napríklad problém v Topoľčanoch či Partizánskom. „Skúsme nabudúce do toho vnášať menej politiky a viac zdravého rozumu,“ odkázal. Ivan Bošňák z Dát bez pátosu je aj poslanecký asistent poslanca Mariána Viskupiča z SaS.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí tvrdí, že potrebujeme pokračovať v prísnych opatreniach. Verí, že sa podarilo zachytiť „vysokoinfekčných“ ľudí. „Buď budeme naďalej v tvrdom lockdowne, alebo sa budeme pravidelne testovať,“ vyhlásil. Dodal, že je rád, že sa bude pokračovať testovanie najviac zamorených okresoch. Odpovedal aj na otázku, prečo nikto iný nerobí celoplošné testovanie. „Myslím si, že na toto by sa nikto iný nedal. Nikto iný nemá takého vytrvalého premiéra,“ povedal so zbožnou hrdosťou v hlave.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.