KRAJČÍ: TEŠÍ MA VYSOKÁ ÚČASŤ NA TESTOVANÍ

AKTUALIZOVANÉ: Zároveň poprosil všetkých negatívne testovaných, aby naďalej rešpektovali nariadenia hlavného hygienika.

Foto TASR
Dátum 23.10.2020

BARDEJOV 23. októbra (TASR/extraplus.sk) - Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) na základe piatkových výsledkov verí, že pretestovanie na ochorenie COVID-19 v okresoch na Orave a v Bardejove môže byť úspešné. "Môže pravdepodobne dosiahnuť veľmi vysoké percentá," avizoval na piatkovom brífingu. Testovanie bude pokračovať aj cez víkend.
      
Šéf rezortu ocenil vysokú účasť na prvom dni pilotnej fázy testovania. Zároveň poprosil všetkých negatívne testovaných, aby naďalej rešpektovali nariadenia hlavného hygienika. "Teda nosili rúška, dodržiavali odstupy, hygienu rúk a boli zodpovední. Len takýmto spôsobom dokážeme aj čiastočné uzamknutie krajiny, ktoré máme teraz naplánované, čo najlepšie využiť pre to, aby sme zvrátili veľmi nepriaznivú fázu pandémie v našej krajine," povedal .
      
Krajčí priznal, že ľudia museli počas piatka na odbery dlho čakať. "Ale keď prišli k odberu, boli príjemní, ďakovali, disciplína bola veľká, bolo to vynikajúco zorganizované," priblížil svoje skúsenosti z testovania. Verí, že situácia sa počas víkendu zlepší. Pripomenul tiež, že ide o pilotný projekt a niektoré veci sa nedajú predvídať. Prosí preto o trpezlivosť a zhovievavosť. Zároveň sa poďakoval zúčastneným zdravotníkom aj armáde.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

Komentáre

Videl som p. ministra v popoludňajších správach a vyzeral ako kozmonaut, ani nebolo poznať, že to je on. Dobrá papalášska ochrana. Ostatní členovia kolektívu neboli ani zďaleka tak chránení. A čo tí obyčajní občania, čo sa tlačili v dlhom rade len v rúškach. To je názorná ukážka papalášizmu matelkovej vlády. Fuj, hanbite sa psychopatická vláda ! Na nás, občanoch, Vám nezáleží. MOR HO !!!