KRAJČÍ: TESTOVAŤ BY SME MALI AJ ZAOČKOVANÝCH ĽUDÍ

Exminister zdravotníctva opäť hovorí, že problém je preto, že máme nízke percento zaočkovaných ľudí a premorenie až tak nepomáha. "Momentálne, žiaľ, sme na treťom mieste odspodu, najhoršie je na tom Bulharsko, Rumunsko a my sme na úrovni s Chorvátskom," povedal.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 23.10.2021

Exminister zdravotníctva a poslanec za OĽaNO Marek Krajčí poskytol rozhovor pre HNtelevíziu, v ktorej upozornil na nárast prípadov, ktorý je u nás oveľa väčší a rýchlejší ako v iných krajinách. Taktiež v rozhovore hovorí o tom, že by sa mali dať testovať aj zaočkovaní ľudia. 

"Nárast tretej vlny u nás je naozaj rýchly, aj v porovnaní s inými krajinami. Pravdepodobne to má súvis s určitými opatreniami, ktoré sme mali nastavené inak ako naši susedia. Je relevantné porovnávať sa s Maďarskom alebo Českom, kde bola silná úroveň druhej vlny a obidve tieto krajiny boli na tom mierne horšie aj čo sa týka počtu úmrtí, no teraz majú lepšiu epidemiologickú situáciu," uviedol Krajčí v rozhovore.


Hovorí aj o tom, že sme mohli niečo urobiť inak, aby sme zabránili tak rapídnemu šíreniu delta variantu. Problém vidí v tom, že sa k deťom nedostali antigénové testy včas a školský rok sa začal s neotestovanými žiakmi. "Napriek tomu, že sa hovorilo o tom, aby sa pretestovali aspoň žiaci, ktorí sa chcú, ministerstvo školstva im to v podstate neumožnilo. Distribúcia testov sa začala veľmi neskoro a aj spôsob objednávania bol taký, že niektorí rodičia mali len dva dni na to, aby do Edupageu zapísali svoj záujem. Mnohí, ktorých poznám, to nestihli," doplnil exminister zdravotníctva

Myslí si, že sme na Slovensku druhú vlnu zvládli relatívne dobre v nemocniciach, aj napriek tomu, že sme mali veľa úmrtí. Opäť hovorí, že problém je preto, že máme nízke percento zaočkovaných ľudí a premorenie až tak nepomáha. "Momentálne, žiaľ, sme na treťom mieste odspodu, najhoršie je na tom Bulharsko, Rumunsko a my sme na úrovni s Chorvátskom," povedal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.