KRAJČÍ: VAKCÍNY BUDÚ ZADARMO A OČKOVANIE NEBUDE POVINNÉ

Krajčí dnes tvrdí, že očkovanie nebude povinné, to však tvrdili aj o testovaní a videli sme ako to dopadlo! Krčméry a Jarčuška trvajú na to, že očkovanie musí byť povinné. Čaputová tvrdí, že zaočkovať treba každého občana planéty.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 11.11.2020

BRATISLAVA 11. novembra (SITA/extraplus.sk) - Vakcíny proti ochoreniu COVID-19 budú zadarmo a očkovanie nebude povinné. Potvrdil to po rokovaní vlády minister zdravotníctva Marek Krajčí. Ako uviedol, Slovensko má cez Európsku úniu nakontrahovaných 2,44 mil. dávok od spoločnosti Pfizer. Hneď, ako bude vakcína k dispozícii v Európskej únii, Slovensko dostane alikvotnú časť podľa toho, ako je to dohodnuté v prerozdeľovacom mechanizme.

 

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus

 

Matovičov poradca Pavol Jarčuška a (zrazu) Krčméry sú zástancovia povinného očkovania, ktoré by podľa nich bolo najlepšie, nariadiť všetkým občanom!  Krčméry, ktorý akoby zabudol na vyjadrenia z mája 2020 dnes hovorí, že „musíme zaočkovať všetkých občanov „schengenu“, ak chceme naďalej voľne cestovať. Ak chceme mať pokoj s Covidom aspoň na rok, tak musí byť očkovanie povinné“ povedal Krčméry. 

 

Infektológ Jarčuška tvrdí, že vakcíny nakúpi každý štát a pre občanov budú dostupné zadarmo, čím ľahšie ľudí presvedčia, ako je potrebné zaočkovať sa a ešte ich to ani nič nebude stáť. Jarčuška je totiž absolútnym zástancom povinného očkovania, ktoré by bolo najlepšie, keby sa mohlo očkovanie nariadiť všetkým občanom!  

 

Jarčuška naznačil, že ľudia, ktorí sa nedajú zaočkovať budú vystavení obmedzeniam. Napríklad budú musieť nosiť rúška, dodržiavať odstupy, budú mať problém s cestovaním, ale aj môžu zostať bez zamestnania, tým pádom bez príjmu a na okraji spoločnosti... 

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČOV PORADCA JARČUŠKA: POVINNÉ OČKOVANIE TREBA NARIADIŤ VŠETKÝM OBČANOM!

Minister uviedol, že Slovensko má takto dopredu nakontrahovaných viac ako 17 mil. vakcín od šiestich rôznych výrobcov a bude ich môcť čerpať podľa toho, ako budú jednotlivé vakcíny k dispozícii. "Pokiaľ tie vakcíny nebudeme potrebovať, samozrejme, nikto nevie, kedy ktorá vakcína príde, budeme ich dávať do bazáru," povedal Marek Krajčí. Ako doplnil, to už Slovensko urobilo minulý týždeň a vakcínu od Johnson & Johnson dalo do bazáru. Takto bude Slovensko podľa ministra pokračovať aj ďalej.

ČÍTAJTE TIEŽ: KRČMÉRY NAVRHUJE POVINNÉ OČKOVANIE PROTI KORONAVÍRUSU, VRAJ JE TO STRAŠNÁ CHOROBA

Krajčí vysvetlil fungovanie tohto bazáru tak, že každá krajina má nakontrahovaných viac dávok, ako potrebuje. Krajiny zapojené do tohto systému sa môžu rozhodnúť, že už nakontrahovanú dávku nepotrebujú a dajú ju do "koša", z ktorého si môžu iné krajiny tento záväzok prebrať, a tým pádom si vakcínu odkúpia.

ČAPUTOVÁ ŽIADA VAKCÍNU A OČKOVANIE PRE KAŽDÉHO OBČANA PLANÉTY - 23. 9. 2020

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo svojom prejave na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov (OSN) hovorila najmä o dôležitých lekciách, ktoré nám dala pandémia COVID-19 a o oblastiach, v ktorých sme sa ako štáty a celé medzinárodné spoločenstvo ukázali zraniteľní. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec. Čaputová vystúpila vo všeobecnej rozprave v rámci 75. Valného zhromaždenia OSN, ktoré sa vzhľadom na pandémiu koná po prvý raz v histórii online.

Podľa prezidentky sa musíme zamerať na odstránenie našich zraniteľných miest, medzi ktoré patrí dostupnosť a kvalita zdravotnej starostlivosti, zmazávanie sociálnych rozdielov a pripravenosť štátov a ich inštitúcií čeliť náročným globálnym hrozbám. Prezidentka zdôraznila význam solidarity, dôvery, zodpovednosti politických lídrov a medzinárodnej spolupráce.

Čaputová rovnako vyzvala na solidaritu pri vývoji vakcíny na COVID-19 a apelovala na výmenu informácií medzi vedcami, výrobcami a vládami. „Nesmieme dovoliť, aby sa z vývoja a výroby očkovacej látky a ochranných prostriedkov stala opäť ďalšia globálna súťaž,“ vyhlásila. Svetoví lídri podľa nej nesú zodpovednosť za nastolenie rovnakej situácie vo vzťahoch medzi národmi aj vzhľadom na aktuálnu pandémiu. „Musíme poskytnúť očkovaciu látku každému obyvateľovi našej planéty, bez ohľadu na to, či si ju môže dovoliť zaplatiť,“ doplnila. (SITA/extraplus.sk) 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.