KRAJČÍ: Z DOMU SA DOSTANETE, AK POŠLETE SMS, KTORÚ ODSÚHLASÍ POLÍCIA

Minister zdravotníctva Marek Krajčí vyhlásil, že situácia na Slovensku je veľmi vážna a ďalšou možnosťou je sprísnenie zákazu vychádzania. Ak bude niekto chcieť opustiť domácnosť, bude musieť poslať SMS správu s dôvodom. Tieto správy by mala kontrolovať polícia. 

Foto TASR
Dátum 01.02.2021

V pondelok pred zasadnutím vlády uviedol minister zdratovníctva Marek Krajčí, že epidemiologická situácia na Slovensku je stále veľmi zlá. Súčasný lockdown vraj nezaberá a preto chce zvolať na utorok 2. februára zasadnutie pandemickej komisie, kde chcú riešiť, čo bude ďalej. V nemocniciach stále pribúdajú pacienti a Krajčí si nie je istý, dokedy to zdravotníci budú zvládať. 

„Vďaka súčasným opatreniam to však nie je veľký nárast, ale stále ho máme a je to vážne,“ tvrdí.

Minister tiež vyhlásil, že možnosťou je ďalšie sprísnenie zákazu vychádzania, čo by v praxi znamenalo, že ak by niekto chcel opustiť domácnosť, musel by poslať SMS správu do centály, ktorá by dôvod odchodu potvrdila, a to len na určitý čas, pričom SMS správy by kontrolovala polícia. 

Krajčí prikázal Úradu verejného zdravotníctva, aby okamžite začali preverovať pozitívne PCR testy, aby bolo známe, ako veľmi je na Slovensku rozšírený nový typ britského koronavírusu. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.