KRAJČÍHO SLEDOVANIE CEZ SMS NIKTO NECHCE PODPORIŤ

Návrh sprísenia zákazu vychádzania a kontroly formou SMS správ nepodporí hnutie Sme rodina, Sloboda a Solidarita, ani Robert Fico. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 02.02.2021

Návrh sprísnenia zákazu vychádzania a kontroly formou SMS správ nebol zatiaľ prerokovaný na koaličnej rade. Hnutie Sme rodina tak tvrdí, že návrh nepodporí. Povedala to hovorkyňa predsedu parlamentu Borisa Kollára, Michala Jurcová. 

„Takéto návrhy, ktoré sa v značnej miere dotýkajú života spoločnosti, je podľa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára nevyhnutné najprv otvoriť na koaličnej rade," skonštatovala Jurcová.

Dodala aj, že predčasná medializácia nebola podľa nej najšťastnejším krokom. 

ČÍTAJTE TIEŽ: KRAJČÍ: Z DOMU SA DOSTANETE, AK POŠLETE SMS, KTORÚ ODSÚHLASÍ POLÍCIA

Ministerstvo zdravotníctva navrhuje sprísnenie zákazu vychádzania pomocou SMS správ. „Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať, a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon," priblížil Krajčí. 

Návrh odmieta aj strana Richard Sulíka Sloboda a Solidarita a kritizuje ho aj Robert Fico. SaS tvrdí, že si nevie predstaviť technickú realizáciu zámeru.

„Stačí, keď si spomenieme, ako dopadlo prihlasovanie na očkovanie alebo trasovanie. Navyše, ak by sa mala každá jedna výnimka posudzovať individuálne, bolo by to personálne veľmi náročné. Ak by to bolo zautomatizované, stratilo by to, naopak, opodstatnenie,"  vyjadrila sa poslankyňa Jana Bittó Cigániková. 

Predsedu Smeru-SD Robert Fico tvrdí, že návrh je mimo reality. 

 „Aby nás niekto kontroloval cez SMS, že kam ideme a čo ideme robiť, to je niečo, čo s demokratickým, právnym štátom nemá nič spoločné.“

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.