KRAJNIAK: MÁME SKÚSENOSŤ, ŽE AJ ZAOČKOVANÍ MALI HORŠÍ PRIEBEH OCHORENIA

Klienti a zamestnanci ZSS sa už môžu hlásiť na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti Covidu-19. Povedal to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Na margo toho, prečo sa rozhodli očkovať v ZSS aj treťou dávkou vakcíny, povedal, že zamestnanci, ktorí boli zaočkovaní hneď vo februári a ochoreli, mali v porovnaní s tými, ktorých zaočkovali neskôr, horší priebeh ochorenia.

Foto SITA/Jana Birošová
Dátum 07.10.2021

Klienti a zamestnanci zariadení sociálnych služieb (ZSS) sa už môžu hlásiť na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti novému koronavírusu. Povedal to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na tlačovej konferencii pred štvrtkovým rokovaním vlády. Na skupinové očkovanie už po novom bude stačiť päť prihlásených klientov alebo zamestnancov. Takisto sa môžu hlásiť i tí, ktorí chcú dostať prvú dávku.

"Dohodli sme s Ministerstvom zdravotníctva (MZ) SR postup, ako sa to bude realizovať," povedal Krajniak. Kým predtým bolo potrebných na skupinové výjazdové očkovanie v ZSS 20 nahlásených ľudí, teraz ich stačí päť. Rovnako ako predtým, očkovať budú výjazdové tímy MZ SR.

Keďže prihlasovanie je už spustené minister očakáva, že fyzicky sa očkovanie v ZSS začne o pár dní. Záujem treba nahlasovať na e-mailovú adresu vakcinacia@employment.gov.sk. "My žiadosť zaevidujeme a posúdime, aby sme zdravotníckym tímom, ktoré budú vykonávať očkovanie, uľahčili prácu," poznamenal minister. Skontrolovanú dokumentáciu rezort pošle na MZ, zverejní poradie, v akom boli žiadosti posielané, a na základe toho budú chodiť vakcinačné tímy do zariadení.
Výjazdové tímy zároveň môžu zaočkovať aj tých, ktorí majú záujem o prvú dávku vakcíny, ak prejavia záujem.

Na margo toho, prečo sa štát rozhodol očkovať v ZSS aj treťou dávkou vakcíny Krajniak povedal, že okrem rôznych štúdií má na to rezort dôvod aj pre praktické skúsenosti s tým, že klienti a zamestnanci, ktorí boli zaočkovaní hneď na začiatku (vo februári) a ochoreli na COVID-19, mali v porovnaní s tými, ktorých zaočkovali neskôr, o trochu horší priebeh ochorenia. Podľa prieskumu rezortu práce má záujem o tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 najmenej polovica z tých klientov a zamestnancov, ktorým bola podaná druhá dávka.

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.