KRAJNIAK: NEROKUJE SA SO MNOU ĽAHKO, LEBO NIE SOM SUBMISÍVNY TYP

Zasadnutia tripartity sa nesú vo vecnej a konštruktívnej atmosfére. Z pravidelných stretnutí, ale aj z tých mimoriadnych, podľa ministra práce je cítiť vzájomný rešpekt, pretože sociálni partneri si uvedomujú, že vláda, zamestnávatelia a zástupcovia zamestnancov môžu mať na niektoré otázky aj rozdielny pohľad. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 15.01.2022

Zasadnutia tripartity sa nesú vo vecnej a konštruktívnej atmosfére. Z pravidelných stretnutí, ale aj z tých mimoriadnych, podľa ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina) je cítiť vzájomný rešpekt, pretože sociálni partneri si uvedomujú, že vláda, zamestnávatelia a zástupcovia zamestnancov môžu mať na niektoré otázky aj rozdielny pohľad. Povedal to v rozhovore pre TASR.  
      
Odborári z Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR spočiatku pravidelne vyjadrovali svoju nespokojnosť s fungovaním sociálneho dialógu pod Krajniakovým vedením. "Možno sa všetkým sociálnym partnerom so mnou nerokuje ľahko, pretože je známe, že nie som submisívny typ. Ale keď považujem niektoré riešenie za správne, tak ho presadzujem a obhajujem faktami a argumentmi," myslí si minister. Podľa Krajniaka si sociálni partneri uvedomujú, že sú otázky, pri ktorých môžu mať všetky tri strany rozdielne názory. To však nebráni zhode a jednotnému stanovisku vo veciach, ktoré pomáhajú ľuďom, hovorí minister.
      
Ako príklad uviedol legislatívu o trvalom kurzarbeite, ktorá prešla tripartitou s podporou úplne všetkých sociálnych partnerov. "Je to dobrý príklad toho, že v otázkach, kde chceme dlhodobo pomáhať ľuďom, dokážeme všetci sociálni partneri nájsť spoločnú reč," poznamenal minister. Atmosféru počas zasadnutí tripartity hodnotí Krajniak ako korektnú a pracovnú. "Nepamätám si v roku 2021 ani jedno zasadnutie, ktoré by bolo ľudsky konfliktné," povedal minister s tým, že cieľom sociálnych partnerov býva nájsť riešenie, a nie sa za každú cenu pohádať. Krajniak pripomenul, že stále platí, že má pre všetkých sociálnych partnerov otvorené dvere, pokiaľ chcú prerokovať nejakú otázku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.