KRAJNIAK: ZA SVOJ VÝROK O LGBTI SA NEOSPRAVEDLNÍM

Milan Krajniak, exminister práce a poslanec NR SR za stranu Sme rodina: Konzervatívec musí vedieť progresívcom čeliť a obhájiť si svoj názor, bez ohľadu na to, ako veľmi ho progresívci a liberáli hejtujú.

Foto SITA/VIKTOR ZAMBORSKÝ
Dátum 08.09.2023

Exminister práce a poslanec NR SR za stranu Sme rodina Milan Krajniak na svojom facebookovom profile súhlasil s Majerským a jeho výrokom, že LGBTI komunita je „pliaga“. Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv preto podala na generálnej prokuratúre na neho trestné oznámenie. Krajniak sa však za svoje slová nemieni ospravedlniť.

„Predseda KDH, Milan Majerský urobil hrubú politickú chybu, ktorú konzervatívec nesmie urobiť, ak chce v politike uspieť. Konzervatívec musí vedieť progresívcom čeliť a obhájiť si svoj názor, bez ohľadu na to, ako veľmi ho progresívci a liberáli hejtujú.

Konzervatívny politik sa nesmie zľaknúť a ospravedlňovať sa progresívcom a liberálom, keď ho začnú hejtovať, najmä keď úplne prekrútia jeho slová. Nikdy sa nebudem ospravedlňovať za to, že LGBTI, transgender, gender ideológia je hrozba a pliaga pre Slovensko, pretože je to pravda rovnako, ako boli pliagou komunizmus a fašizmus,“ zverejnil Milan Krajniak na sociálnej sieti.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.