KRČMÉRY: ČÍM VIAC OBETÍ COVIDU BUDE, TÝM BUDE MENEJ ÚTOKOV NA ZDRAVOTNÍKOV

Infektológ Vladimír Krčméry hovorí, že už zažil podobné útoky odporcov očkovania napríklad na Haiti, kde na neho aj strieľali. Myslí si, že s pribúdajúcim počtom obetí bude klesať aj počet a intenzita útokov na zdravotníkov, ktorí majú status chránenej osoby. 

Foto TASR/PAVEL NEUBAUER
Dátum 13.10.2021

,,Útoky na zdravotníkov treba spoločensky odsúdiť," uviedol to generálny prokurátor Maroš Žilinka po stretnutí s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským. Pripomína, že páchateľom takýchto útokov hrozia vyššie tresty, nakoľko zdravotníci majú vo výkone povolania status chránenej osoby. 

Vladimír Lengvarský tvrdí, že stretnutie bolo prínosné a vidí, že tu má jednoznačnú podporu. 

,,Sretnutie bolo pre mňa veľmi prínosné. Cítim tu jednoznačnú podporu, či už zo strany generálnej prokuratúry alebo Policajného zboru pri ochrane zdravotníckych pracovníkov, ale aj pri zamedzení šíreniu nepravdivých správ, ktoré prispievajú k tomu, že máme plné nemocnice pacientov, ktorí by tam nemuseli byť,“ tvrdí Lengvarský. 

Dodáva, že k preplnenosti nemocníc prispievajú aj šíritelia nepravdivých správ. 

„Faktom je, že zdravotnícky personál prichádza do kontaktu s ľuďmi, ktorí sa im vyhrážajú, je potrebné preto prijať aktívne opatrenia, ktoré týmto incidentom zabránia,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

,,Vážime si prácu zdravotníkov a preto musíme podniknúť všetky kroky, aby sme ich chránili a oni mohli svoju prácu vykonávať v pokoji," hovorí Lengvarský. 

Infektológ Vladimír Krčméry hovorí, že mal tiež skúsenosi s útokmi, ale vraj sa s tým vedel vysporiadať, keďže podobné skúsenosti má z Haiti. 

„Keďže tieto skúsenosti máme, napríklad z Haiti, kde na nás strieľali, vedeli sme sa s tým vysporiadať, no bolo nefér, že tie útoky smerovali aj voči členom rodiny,“ skonštatoval Krčméry.

Podľa informácií sa Krčméry mal so svojou rodinou odsťahovať do zahraničia. Myslí si, že s pribúdajúcim počtom obetí v aktuálnej vlne pandémie bude klesať aj počet a intenzita útokov na zdravotníkov. Ochranu podľa Mikulca bude polícia smerovať nielen na samotných zdravotníkov, hygienikov, ale aj ich blízkych.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.