KRČMÉRY: DAL BY SOM SA ZAOČKOVAŤ RUSKOU VAKCÍNOU

Vladimír Krčméry: Mám svoj vek a z tých desiatich vakcín, ktoré mám v sebe napichaných, je šesť sovietskych. To, že mi neublížili je znakom toho, že tu dnes sedíme.

Foto sita
Dátum 05.12.2020

Hosťami diskusnej relácie Na telo PLUS boli minister zdravotníctva Marek Krajčí, epidemiológ Pavol Jarčuška a infektológ Vladimír Krčméry. Napriek tomu, že Veľká Británia už v stredu schválila vakcínu od firmy Pfizer, schvaľovanie v Európskej Únii sa podľa ministra zdravotníctva zdržalo. „Predpokladáme, že očkovať sa začne až v druhej polovici januára," hovorí M. Krajčí.

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus

 

Premiér Igor Matovič, ako aj jeho podriadený minister zdravotníctva SR Marek Krajčí hovoria, že očkovanie bude dobrovoľné, no z toho, čo pripravuje EÚ vyplýva, že každého občana budú nútiť  podstúpiť vakcináciu. Inak povedané nezaočkovaný človek bude označený rúškom a tým Matovič a jeho vláda spolu s EÚ vytvoria občanov druhej kategórie! Nezabúdajme, že Matovičova vláda objednala 17 miliónov vakcín proti koronavírusu.

Ako prví prídu na rad ľudia, ktorí pracujú v zdravotníctve. A to nielen lekári či sestry, ale napríklad aj upratovačky v nemocniciach, tých je približne 80-tisíc.

„Vakcínu ale nemôžeme dať všetkým, keďže očkovať sa nesmie ten, kto za posledných 90 dní prekonal koronavírus. V prvej fáze to teda bude asi 70-tisíc." vysvetľuje Jarčuška.

Podľa Krajčího sme cez EÚ nakontrahovali 6 druhov vakcín v počte 17 miliónov kusov. Budeme ich mať teda viac ako dostatok. Krajčí povedal, že sa s ruskou vakcínou s názvom Sputnik v našej krajine aktuálne nepočíta. Infektológ Vladimír Krčméry tvrdí, že by sa nemal problém zaočkovať ani ruským Sputnikom. 

„Mám svoj vek a z tých desiatich vakcín, ktoré mám v sebe napichaných, je šesť sovietskych. To, že mi neublížili je znakom toho, že tu dnes sedíme,“ vyhlásil Krčméry. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.