KRČMÉRY: POLOVICA TÝCH, ČO ZOMRELI V BRITÁNII, BOLA ZAOČKOVANÁ

Infektológ Vladimír Krčméry na TA3 poukázal na znepokojívy fakt. Keďže vakcíny boli vyvinuté na základe čínskeho koronavírusu, začínajú panovať obavy, že voči delta variantu budú nedostatočné. 

Foto TASR/PAVEL NEUBAUER
Dátum 25.06.2021

Po britskej mutácii sa na Slovensku začína vyskytovať delta variant koronavírusu, ktorá pochádza z Indie. Vakcíny boli pôvodne vyvinuté na základe čínskeho koronavírusu a tak začína panovať obavy, že budú nedostatočné. 

Vo Veľkej Británii je zaočkovaných približne 60 percent obyvateľstva, ale aj tak práve delta variant im robí najväčšie problémy v rámci Európy. Úmrtia sa pohybujú zatiaľ len v desiatkách. Nakazených však stále pribúda. V máji bolo v Británii infikovaných vyše 2-tisíc ľudí, zatiaľ čo v júni to už bolo viac ako 16-tisíc obyvateľov. 

Infektológ a profesor Vladimír Krčméry v relácii Téma dňa na TA3 poukázal na znepokojivý fakt. Tvrdí, že polovica tých čo zomreli, boli zaočkovaní. 

„Čo je zlé, je, že polovica tých čo zomreli, boli zaočkovaní,“ povedal Krčméry v relácii Téma dňa na televízii TA3. 

Médiá však naďalej tvrdia, že tí, ktorí sú zaočkovaní a ochorejú, by mali mať len mierny priebeh koronavírusu a takmer vôbec by im nemala hroziť smrť. Krčméry hovorí aj o tom, že delta variant má výrazne vyššiu nákazlivosť. 

„Rýchlosť nákazy to R-ko je od 1,44 až do 7. Tá rýchlosť je nekonečná. Jeden človek môže teoreticky za jeden deň nakaziť 7 ľudí.“ 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.