KRČMÉRY: VIANOČNÁ ATMOSFÉRA JE O VAKCÍNE

Krčméry: Očkovanie je definitívne riešenie, ale nedá sa za mesiac zaočkovať päť miliónov ľudí, to je technicky nemožné, ale vakcíny budeme mať dostatok.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 20.12.2020

Profesor Vladimír Krčméry v televízii TA3 v relácii V POLITIKE uviedol, že každá karanténa má svoj zmysel. "Čím je prísnejšia, tým rýchlejšie sa podarí znížiť vysoký počet infikovaných, ale to je možné urobiť len v policajných štátoch, určite nie v demokratickej Európe a práve preto sa s pandémiu, tak dlho trápime. Tým, že nie sme policajný štát, tak sa môžeme spoliehať len na dodržiavanie pravidiel, ktoré štát odporučil. Očkovanie je definitívne riešenie, ale nedá sa za mesiac zaočkovať päť miliónov ľudí, to je technicky nemožné, ale vakcíny budeme mať dostatok. Ak dnes nemáme dostatok testov na celoplošné testovanie, tak musíme mať lockdown.

ČÍTAJTE TIEŽ: KOMU SLÚŽI KRČMÉRY?

Treba sa poučiť z chýb, ktoré sa stali, priznať si chyby a opozícia sa musí s koalíciou zjednotiť, pretože musíme pokračovať na ceste k očkovaniu. Vianočná atmosféra je o vakcíne je to darček vedcov a treba poďakovať Všemohúcemu, že nás obišli mnohé ďalšie epidémie, ktoré sú na iných kontinentoch", povedal Vladimír Krčméry.

ČÍTAJTE TIEŽ: JARČUŠKA OZNÁMIL ZAČIATOK OČKOVANIA, OBČANIA BUDÚ NOSIŤ VAKCINAČNÝ PREUKAZ

Veľká Británia začala s očkovaním ako prvá a za dva týždne vo Veľkej Británii zaočkovali vyše 300-tisíc obyvateľov. Na Slovensku by malo začať očkovanie 27. decembra 2020. Očkovanie bude bezplatné a zatiaľ dobrovoľné, každý občan bude mať očkovací preukaz, v ktorom bude uvedené kedy a čím bol zaočkovaný. Slovenská republika prijala stratégiu očkovania proti koronavírusu už 11. decembra. Očkovať sa budú len ľudia nad 18 rokov a vakcinácia prebehne v štyroch vlnách. Bežná populácia by sa mala k vakcíne dostať v marci alebo v apríli, pretože prvej vlny sa zúčastnia len pracovníci prvej línie. Očkovanie bude mať štyri vlny. V prvej budú zdravotníci, domovy sociálnych služieb, policajti či vojaci. V druhej  budú zaočkovaní ľudia nad 65 rokov a chronicky chorí. Do tretej vlny spadajú osoby z marginalizovaných rómskych komunít, bezdomovci, azylanti, učitelia. A v štvrtej vlne  budú ostatní záujemcovia nad 18 rokov. „Extrémne riziková a zraniteľná skupina sú pracovníci DSS zariadení, ktorí pracujú nepretržite, pre mňa sú to hrdinovia“ uviedol Krčméry. A zároveň hovorí, že tí ľudia by mali byť zaočkovaní prioritne. Profesor Krčméry predpokladá, že dve tretiny obyvateľov by sa malo podariť zaočkovať. 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.