KREMEĽ: NAVAĽNYI JE CHORÝ ČLOVEK A TRPÍ BLUDMI

Alexej Navaľnyj v pondelok na blogu uviedol, že trikom dosiahol u agenta ruskej kontrarozviedky FSB priznanie, že sa ho táto spravodajská služba pokúsila v lete zabiť a jed umiestnila do jeho spodkov. 

Foto archív
Dátum 22.12.2020

MOSKVA 22. decembra (TASR/extraplus.sk) - Kremeľ v utorok vyhlásil, že opozičný líder Alexej Navaľnyj je "chorý" človek, ktorý trpí duševnými komplexmi, pokiaľ ide o autoritu a moc. Kremeľ tým reagoval na Navaľného tvrdenie, že v lete ho otrávili ruské bezpečnostné služby. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP. Opozičný líder v pondelok na svojom blogu napísal, že za augustovým pokusom o jeho zavraždenie stojí ruská bezpečnostná služba FSB. Prípad viedol k tomu, že Európska únia uvalila sankcie na vysokopostavených ruských predstaviteľov.

Protikorupčný aktivista Navaľnyj (44) trpí "bludom, že ho prenasledujú", vyhlásil hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Dodal, že Navaľnyj má aj jasné "príznaky megalománie". FSB už v pondelok označila dôkazy poskytnuté Navaľným za "falošné" a kritika Kremľa obvinila, že sa nechá podporovať zahraničnými spravodajskými službami.

Peskov tiež v pondelok povedal, že FSB "chráni vás a mňa pred terorizmom" a túto domácu kontrarozviedku opísal ako "efektívnu". Dodal: "Takéto pokusy nemôžu FSB zdiskreditovať." Navaľnému prišlo v auguste počas letu zo Sibíri do Moskvy mimoriadne zle, preto lietadlo núdzovo pristálo v meste Omsk, kde ho hospitalizovali. Odtiaľ ho potom špeciálnym zdravotníckym lietadlom previezli do Berlína na liečbu.

Navaľnyj v pondelok na blogu uviedol, že trikom dosiahol u agenta ruskej kontrarozviedky FSB priznanie, že sa ho táto spravodajská služba pokúsila v lete zabiť a jed umiestnila do jeho spodkov. Navaľnyj v príspevku napísal, že zatelefonoval mužovi menom Konstantin Kudriavcev a predstavil sa mu ako odborník na chemické zbrane z FSB. "Zavolal som svojmu vrahovi. Všetko priznal," uviedol Navaľnyj na Twitteri.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.