KRESŤANSKÁ ÚNIA: EÚ HRUBO ZASAHUJE DO KOMPETENCIÍ ČLENSKÝCH ŠTÁTOV

Správa chorvátskeho europoslanca Predraga Matiča zdvihla zo stoličky Annu Záborskú a niektorých ďalších poslancov. Správa vyzýva členské štáty, aby riešili problémy spojené s prístupom k sexuálnemu a reprodukčnému zdraviu a právam alebo ich uplatňovaním a aby zabezpečili, že žiadna osoba nebude znevýhodnená z dôvodu nemožnosti uplatniť svoje právo na zdravie.

Foto sita/branislav bibel
Dátum 13.05.2021

Kresťanská únia (KÚ) vníma správu Európskeho parlamentu (EP) o situácii v oblasti sexuálneho a reprodukčného zdravia a práv v Európskej únii v rámci zdravia žien ako hrubý zásah do kompetencií členských štátov. Informovala o tom Katarína Poláčková z KÚ. Dodala, že parlamentní poslanci KÚ spolu s ďalšími poslancami z Národnej rady SR (NR SR) z klubu strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a hnutia Sme rodina podali návrh uznesenia, ktorý zdôrazňuje suverenitu Slovenska. O správe, na ktorú ich uznesenie reaguje, má EP rokovať budúci mesiac.

„Navrhované uznesenie, ktoré predkladáme v NR SR, je vyslaním jasného signálu smerom k Európskemu parlamentu, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ako aj výchova a vzdelávanie patria do kompetencii členských štátov,“ vysvetlila Poláčková. Priblížila, že týmto chcú deklarovať, že suverenita v týchto oblastiach je pre Slovensko kľúčová. Podľa KÚ majú podobný názor aj niektorí slovenskí europoslanci.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.