KRÚPA: PRE MŇA JE MATOVIČ GENERÁTOR KONFLIKTOV

„Pre mňa je Igor Matovič generátor konfliktov. Hocičo niekto povie a je z toho bublinka, príspevok na Facebooku, obvinenie. O dva týždne sa zabudne na 500-eurovky a príde niečo iné,“ Krúpa tak reagoval na to, že predseda OĽaNO obvinil expremiéra a šéfa strany Hlas-SD Petra Pellegriniho z podplácania. V prípade, že by OĽaNO „oželelo“ Matoviča vo vláde a SaS „pekne poprosia“, tak sa strana zamyslí nad návratom do koalície, povedal Krúpa.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 18.09.2022

Politická kríza pokračuje aj po výmene ministrov. Naplno sa prejavila v parlamente. Poslanci Národnej rady SR nedokázali ani na dva pokusy otvoriť riadnu schôdzu. Vládna koalícia na to nemala dosť hlasov. Juraj Krúpa ospravedlnil neúčasť strany SaS na rokovaní tým, že ich stranu nikto neoslovil. Plán rokovania Národnej rady SR bol známy už dva týždne a má 140 bodov, čím dosiahol rekord. „Vznikom menšinovej vlády sa situácia zásadne zmenila. Mali sme už dva týždne informácie, že bol známy plán parlamentu so 140 bodmi. Nikto neoslovil SaSku,“ uviedol.

Je podľa neho rozdiel, keď oslovíte niekoho v dostatočnom predstihu na prerokovanie takého množstva bodov, ako keď niekoho oslovíte desať minút pred začatím. „Pre mňa je Igor Matovič generátor konfliktov. Hocičo niekto povie a je z toho bublinka, príspevok na Facebooku, obvinenie. O dva týždne sa zabudne na 500-eurovky a príde niečo iné,“ Krúpa tak reagoval na to, že predseda OĽaNO obvinil expremiéra a šéfa strany Hlas-SD Petra Pellegriniho z podplácania. V prípade, že by OĽaNO „oželelo“ Matoviča vo vláde a SaS „pekne poprosia“, tak sa strana zamyslí nad návratom do koalície, povedal Krúpa.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.