KSS: EÚ UPLATŇUJE NA OBČANOV ČLENSKÝCH KRAJÍN DVOJAKÝ METER

Predstavitelia KSS sa pozastavili nad „závermi vyšetrovania belgickej polície a súdov, ktoré údajne konštatovali, že k úmrtiu Jozefa Chovanca neprispeli iné osoby. Teda, že si ju spôsobil sám. Podobnosť čiste náhodná s jedným podobným prípadom v slovenskej väznici“.

Foto YOUTUBE
Dátum 01.02.2023

S vyšetrovaním smrti Slováka Jozefa Chovanca, ktorý vo februári 2018 zomrel na belgickom letisku po neprimeranom zásahu miestnej polície, slovenská strana nie je spokojná. Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa preto nedávno obrátil na belgickú generálnu prokuratúru so žiadosťou o ďalšie informácie. Na tento fakt zareagovala Komunistická strana Slovenska v spoločnom vyhlásení so Stranou komunistov Belgicka.

Predstavitelia KSS sa pozastavili nad „závermi vyšetrovania belgickej polície a súdov, ktoré údajne konštatovali, že k úmrtiu Chovanca neprispeli iné osoby. Teda, že si ju spôsobil sám. Podobnosť čiste náhodná s jedným podobným prípadom v slovenskej väznici“. „Občania Slovenska by sa mali oprávnene pýtať, ako sa slovenská vládna moc, vláda, parlament, ale aj polícia, súdy prokuratúra a ďalšie inštitúcie starajú o bezpečnosť a spravodlivosť voči občanom Slovenskej republiky.“

Strany v spomínanom vyhlásení vyjadrili svoj postoj k danej udalosti a kritizovali postoj krajín Európskej únie. Pripomenuli dvojaké štandardy k podobným udalostiam, ale aj „poukázali na podstatu násilia, ktoré je vlastné systému kapitalizmu. Vyhlásenie bolo zaslané všetkým komunistickým a robotníckym stranám vo svete a ďalších 26 strán sa k nemu pripojilo svojimi podpismi“.

V samotnom texte sa uvádza, že táto „udalosť je typickým príznakom systému, v ktorom žijeme. Bezohľadnosť, hrubosť, agresivita, uplatnenie práva silnejšieho je typická pre správanie štátov i jednotlivcov, ak ide o prejavenie nadradenosti, presadenie vlastných záujmov, ukázanie moci nad svojím okolím. Takéto správanie sa skrýva za množstvom slov o humanizme, ľudských právach, spravodlivosti, demokracií a inými frázami“, ktoré „opakujú neprestajne a bez hanby z toho, že ich slová sa rozchádzajú so skutočnosťou“.

Politici EÚ „poučujú a napomínajú tých, ktorí sa nesprávajú úplne podľa ich predstáv a ktorí prekážajú ich zámerom v presadzovaní záujmov nadnárodnej oligarchie“. „Neprejavili však ani náznak úsilia v tom, aby poučili belgickú vládu o nutnosti vyšetriť hrubosť polície, ktorá spôsobila úmrtie občana iného štátu ešte pred dva a pol rokom“.

„Komunistické a robotnícke strany pripomínajú občanom, aby si pozorne všímali, aký rozdielny prístup uplatňujú politici ich štátov a súkromné média pri hodnotení a zaujímaní postojov ku konkrétnym udalostiam v Európe i vo svete. Ako skrývajú alebo zamlčujú to, čo chcú skryť, ako prekrúcajú a umelo prepájajú fakty, ako deformujú argumenty a tým manipulujú vedomie jednotlivcov i verejnú mienku. Preto si v skutočnosti nezaslúžia dôveru svojich občanov.“

Text sa končí výzvou vládam Belgicka a Slovenska, ako aj orgánom EÚ, aby v čo najkratšom možnom čase zabezpečili vyšetrenie prípadu brutálneho zadržania Slováka Jozefa Chovanca, jeho výsledky zverejnili a vinníkov potrestali.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.