KTO VIE, KDE KONČÍ ZHABANÝ MAJETOK RUSKÝCH OLIGARCHOV?

Štefan Nižňanský: Siahajú na majetok ruských oligarchov v zahraničných bankách po celom svete. Bez súdov, bez rozsudku, iba tak – z politického rozhodnutia! Vie dnes niekto odhadnúť, kde a ako sa to skončí, kam až svet zavedie temná dynamika ľudí, ktorí teraz svet riadia...? Bohatí siahajú na majetok ešte bohatších, kradnú, „znárodňujú“ a chudoba sveta sa na to nemo prizerá.

Foto SITA/AP
Dátum 13.03.2022

Jedným zo základných pilierov kapitalizmu je súkromné vlastníctvo. Nedotknuteľné! Čo sa to však v súčasnom svete deje pred kulisou vojenského konfliktu na Ukrajine? Najsilnejšie kapitalistické štáty Západu pod dirigentskou taktovkou USA, s nemeckým trúbením na lesný roh, klavírnym prelúdiom Francúzov, sláčikovým vrzúkaním Talianska i bubnovaním Veľkej Británie, spustili kontinentálny trauermärsch.

Z paluby Eurotitanicu chvíľami vietor privieva už tóny poľskej mazurky. Akoby americkí a bruselskí úradníci prevzali móresy od francúzskych revolucionárov z júna 1789 (no tentoraz bez prísahy v Loptárni), akoby povzbudení ruskými boľševikmi z októbra 1917 po petrohradskom výstrele z Auróry, sťaby podľa vzoru germánskych fašistických hôrd počas Krištáľovej noci v novembri 1938 vykročili rázne a vrhli sa na konfiškáciu hnuteľného, nehnuteľného majetku a finančného kapitálu. Siahajú na majetok ruských oligarchov v zahraničných bankách po celom svete. Bez súdov, bez rozsudku, iba tak – z politického rozhodnutia!

Vie dnes niekto odhadnúť, kde a ako sa to skončí, kam až svet zavedie temná dynamika ľudí, ktorí teraz svet riadia...? Bohatí siahajú na majetok ešte bohatších, kradnú, „znárodňujú“ a chudoba sveta sa na to nemo prizerá. Nikto nevie, u koho a kde ten majetok končí. Presne tak, ako to kedysi bolo s arizáciou. Svet je nepoučiteľný. Nie je ešte vystavený konečný pandemický účet za ostatné dva roky. No zatiaľ, čo mnoho firiem prepúšťalo a skrachovalo, kým milióny ľudí nemajú na chlieb každodenný, čistá suma majetku top miliardárov sveta stúpla podľa finančných inštitúcií iba za prvý rok koronakrízy zhruba o 57 percent. Zlo plodí zlo. Na pôde senátov, parlamentov, horných aj dolných snemovní sa láme ústava, porušujú pozemské aj božie zákony. Zatiaľ ešte nezaznelo: „Obžalovaná globalizácia, vstaňte!“

No Bohovia, dožadujúci sa mieru, už opustili Olymp...

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.