KUBOVČÍK A HERIBAN ČELIA PRE POSMEŠKY Z LUČANSKÉHO VYHRÁŽKAM

Rada RTVS: Politická satira vo verejnoprávnom priestore si vyžaduje patričný nadhľad a citlivý výber adekvátnych jazykových prostriedkov.

Foto 
Dátum 21.01.2021

 Je neprípustné, aby v demokratickej spoločnosti čelili tvorcovia politickej satiry akýmkoľvek vyhrážkam, nie to ešte vyhrážkam smrťou konkrétnym osobám. Pre agentúru SITA to uviedol predseda Rady Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Igor Gallo. Reagoval tak na informácie Denníka N, podľa ktorých majú herci Michal Kubovčík a Dano Heriban v posledných dňoch na sociálnej sieti čeliť vulgárnym či nenávistným odkazom. Dôvodom je odvysielanie posledného dielu zábavnej relácie Pumpa, v ktorej účinkovala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) a jednou z tém bola aj smrť bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského.

Gallo vyzval zodpovedné orgány, aby konali a aby autorov vyhrážok konfrontovali s pravidlami slušnej spoločnosti. „Verím, že tvorcov komediálneho seriálu Pumpa tieto nepríjemné skúsenosti neodradia a naďalej budú nastavovať zrkadlo dianiu na Slovensku. Politická satira vo verejnoprávnom priestore si vyžaduje patričný nadhľad a citlivý výber adekvátnych jazykových prostriedkov, čo protagonisti tohto seriálu v predchádzajúcich častiach podľa mňa dokázali,” dodal predseda Rady RTVS.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.

Komentáre

A čo keby niekto konal a zbavil nás prítomnosti tejto primitívnej relácie na obrazovke STV?