KULT NEOLIBERÁLNEJ POLITIČKY

Dočasná nájomníčka Grasalkovičovho paláca nedozrela na funkciu hlavy štátu, nebola na ňu pripravená a ani len netušila, aký tlak je s takým postom spojený. 

Foto DIANA ČERNÁKOVÁ/SITA
Dátum 12.07.2023

Pätnásteho júna 2023 uplynulo 1461 dní, odkedy si na slovenský prezidentský stolec zasadla prvá žena. Netreba siahodlhé špekulácie ani hlboké analýzy... Stručne povedané, Zuzana Čaputová si celý ten čas na čele štátu budovala iba a len svoj kult. Kult amazonky s hustou hrivou, ktorú jej závidia všetky matky nad 30 rokov i niekoľko „starých dievok“ vo veku Lótovej ženy. Kult módnej ikony, podľa ktorej si doma (v noci po práci) šijú šaty najchudobnejšie ženičky. Kult rozvedenej matky, ktorá i pápeža presvedčila o potrebe zahodiť katolícku históriu aj so všetkými konvenciami Vatikánu vrátane listu svätého Ignáca Antiochijského do Smyrny... Kult neoliberálnej političky, ktorá nepotrebuje hrať v divadle jedného herca podľa scenára melodrámy „Prezidentka všetkých občanov“.

Prezidentka očami mimovládok

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.