KURZ ODMIETA PROTIRUSKÚ HRU ZÁPADU, RUSKÝCH DIPLOMATOV NEVYLÚČI

Lenka Mayerová: Kde bola solidarita štátov sveta, keď NATO bombardovalo bývalú Juhosláviu, keď začala vojna v Iraku, v Líbyi, Sýrii? Prečo svorne členské štáty EÚ nevyhosťovali amerických diplomatov zo svojich území? Neumierali tam tisíce nevinných ľudí? 

Foto SITA/AP
Dátum 26.04.2021

Česká republika doslova rozpútala diplomatický boj s ruskými členmi jednotlivých ambasád v rámci EÚ. Babišova vláda vyzvala k solidarite štáty EÚ a NATO. Ich výzvu ako prvé poslúchlo Slovensko, od ktorého sa ani nič iného nedalo očakávať, vzhľadom na vládu, ktorá dnes „kormidluje“ tento štát. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok rád poslúži a vyhovie Západu, presne tak ako prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorej pracovníci sa ostentatívne radia s americkou veľvyslankyňou priamo v prezidentskej záhrade počas rokovania koaličných strán s hlavou štátu v časoch koaličnej krízy. O Hegerovi je škoda vôbec hovoriť, toho predsa vyškolili Američania a náboženskí sektári už dávno. Americká veľvyslankyňa prišla na návštevu úradu vlády krátko po jeho nástupe do kresla šéfa „slovenskej“ vlády a ten sa nezabudol ihneď pochváliť „fotočkami“.

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus

 

Je neuveriteľne smiešne a trápne pozerať sa, ako miništátiky idú štekať do najmocnejšieho muža planéty, akým je Vladimir V. Putin. Kladiem si otázku, kde bola solidarita štátov sveta, keď NATO bombardovalo bývalú Juhosláviu, kde bola solidarita, keď začala vojna v Iraku, v Líbyi, Sýrii? Prečo svorne členské štáty EÚ nevyhosťovali amerických diplomatov zo svojich území? Neumierali tam tisíce nevinných ľudí?  Stačí sa pozrieť, kto má koľko vojenských základní po celom svete: USA ich má na 737 miestach mimo svojho územia. Veľká Británia má 16 vojenských základní, Francúzsko 11, Čína má 1 a Rusko ich má 10. Kto je teda agresor?  

ČÍTAJTE TIEŽ: PUTIN: TVORCOVIA PROVOKÁCIÍ TO BUDÚ ĽUTOVAŤ TAK AKO NIKDY PREDTÝM

K antiruskej propagande a nenávistnej politike proti Ruskej federácii sa okamžite pridali, ako inak, pobaltské štáty Litva, Lotyšsko a Estónsko, ktoré vyhostili štyroch diplomatov, hoci s výbuchom muničného skladu nemajú nič spoločné, presne tak ako Slovenská republika. Je neuveriteľne smiešne a trápne pozerať sa, ako miništátiky idú štekať do najmocnejšieho muža planéty, akým je Vladimir V. Putin. Úplne zbytočne sa bývalé štáty východného bloku zapájajú do protiruského ťaženia, pretože každá príležitosť trvá iba istý čas. Tá ich EÚ, ktorej tak verne slúžia, sa im raz zrúti ako domček z karát. Veď pandémia naplno ukázala neokrôchanosť a nesolidárnosť tohto byrokratického spolku a jediná výhoda, ktorú EÚ poskytovala, tiež zničili, pretože už vyše roka nefunguje slobodný pohyb občanov v rámci nej, dokonca európski komisári a diktátori plánujú covid pasy, bez ktorých sa za hranice nedostaneme.

ČÍTAJTE TIEŽ: BABIŠ: NOC PRED VÝBUCHOM BOL V SKLADOCH MAJITEĽ FIRMY!

Sluhovia cudzích mocností čochvíľa precitnú, pretože politika sa naozaj otáča. Uvidíte, ako budú prevracať svoje kabáty kovaní demokrati a liberáli. Zrazu z nich budú konzervatívci uznávajúci Východ. Veď dôkazom je minister zahraničných vecí, ktorí rovnako slúžil Mečiarovi, Fico, Matovičovi a dnes Hegerovi, no v prvom rade Američanom. Geopolitika sa nemení tak často, ale my sa práve stávame svedkami zmien chodu sveta, podotýkam, sme len svedkami, pretože vždy budú rozhodovať mocnosti, či je to na Západe, alebo na Východe. My ako malý štát sa môžeme len snažiť o dobré vzťahy so štátmi na všetkých štyroch svetových stranách a vyťažiť pre svoj štát a národ čo najlepšie podmienky. A práve toto na Slovensku absentuje už od roku 1989. Slobodné rozhodovanie môžu mať iba krajiny neutrálne, ako je Švajčiarsko alebo Rakúsko, pretože nie sú členmi NATO a tak nepodliehajú americkému tlaku. Presne tak sa správa aj slobodné Rakúsko, ktoré odmietlo hrať americko-európsku hru. Podľa rakúskeho ministra zahraničných vecí Alexandera Schallenberga ich krajina neplánuje vyhostiť ruských diplomatov z Rakúska.

ČÍTAJTE TIEŽ: GENERÁL VESTENICKÝ: NATO NEMÁ PRÁVO EXISTOVAŤ

Zo strany Rakúska nejde o ojedinelý prípad, svoju slobodnú vôľu si Rakúšania zachovali aj v roku 2018, keď nevyhoveli požiadavke Ameriky a EÚ vylúčiť ruských diplomatov z územia Rakúska v súvislosti s kauzou Skripaľ. Vtedy Ruská federácia označila rozhodnutie Rakúska ako zodpovedný krok. Treba poznamenať, že Rakúsko sa dlhodobo snaží o korektné vzťahy s Východom i Západom. Rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza neodradila ani hystéria proti vakcíne Sputnik a nedávno ukončil rokovania s Ruskou federáciou o nákupe tejto ruskej vakcíny. Tie prebiehali v tichosti a až v deň, keď sú podľa Kurza fakticky ukončené, oznámil, že Rakúsko nakúpi milión dávok ruskej očkovacej látky, čím výrazne urýchlia očkovaciu kampaň v Rakúsku. Kancelár Kurz viedol rokovania už od 26. februára, keď telefonoval s prezidentom Ruskej federácie Vladimirom V. Putinom. Jednoducho povedané, Rakúšania majú šťastie, že im nevládne negramotná a nevazalská vláda pod tlakom Ameriky a NATO, ako je to v prípade Slovenskej republiky.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.