KURZ UŽ NECHCE ĽUDÍ OBMEDZOVAŤ, SPOLIEHA SA NA ICH ZODPOVEDNOSŤ

Sebastian Kurz: Ľudia v liberálnej demokracii majú právo konať nerozumne. Môžete zjesť 10 rezňov denne alebo zliezť skalnú stenu so 140 kilami bez toho, aby štát stál dole a istil vás.

Foto sita/ap
Dátum 11.07.2021

Napriek stúpajúcemu počtu koronavírusových infekcií sa rakúsky kancelár Sebastian Kurz plánuje sústrediť viac na osobnú zodpovednosť, nie pokračujúcu štátnu kontrolu. Informovala o tom agentúra DPA. Kurz vníma, že koronavírusová kríza sa nachádza v zlomovom bode. "Mení sa z akútnej výzvy pre spoločnosť ako celok na medicínsky problém jednotlivca," rakúsky kancelár uviedol v sobotu pre niekoľko regionálnych médií.

Tým, ktorí sa ešte nedali zaočkovať, treba jasne povedať, že skôr či neskôr sa nakazia, uviedol konzervatívny politik. Ľudia v liberálnej demokracii však majú právo konať nerozumne. „Môžete zjesť 10 rezňov denne alebo zliezť skalnú stenu so 140 kilami bez toho, aby štát stál dole a istil vás," povedal.

Štát sa teraz musí vrátiť k svojim hlavným úlohám, uviedol Kurz. Vďaka pokroku v očkovaní, noseniu rúšok a masovému testovaniu, sa situácia nedá porovnať s minulým letom, vysvetlil. Pravidlá dodržiavania sociálneho odstupu v Rakúsku  zrušili začiatkom júla a odstránili aj obmedzenia v otváracích hodinách reštaurácií. Sedemdňová incidencia na 100.000 obyvateľov sa odvtedy zvýšila zo sedem na desať. Odborníci očakávajú štvrtú vlnu ochorenia kvôli nákazlivejšiemu koronavírusovému variantu delta.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.