KURZOVE ROZHODNUTIE SPÔSOBILO KOLAPS DOPRAVY, NIEKTORÍ RAKÚŠANIA OSTALI UVIAZNUTÍ NA HRANICIACH

Rakúska vláda nariadila sprísnenie bezpečnostných opatrení pre ľudí prichádzajúcich z Chorvátska, približne tretina nových prípadov ochorenia COVID-19 vraj mala spojitosť s cestujúcimi, z ktorých mnohí dovolenkovali na chorvátskom pobreží Jadranského mora.

Foto SITA/AP
Dátum 17.08.2020

ĽUBĽANA 17. augusta (SITA/AP/extraplus.sk) - Počas víkendu v dôsledku náporu dovolenkárov skolabovala doprava na chorvátsko-slovinskej hranici. Spôsobili to predovšetkým Rakúšania vracajúci sa z dovolenky v Chorvátsku, ktorí sa snažili dostať do vlasti pred nadobudnutím účinnosti nových bezpečnostných obmedzení týkajúcich sa vstupu do krajiny.

V Slovinsku sa vytvorili niekoľkohodinové dopravné zápchy a 350 Rakúšanom na napokon ani nepodarilo prejsť cez hraničný priechod Spielfeld pred nedeľným termínom, keď začali platiť spomenuté obmedzenia.

Rakúska vláda nariadila sprísnenie zdravotníckych a bezpečnostných opatrení pre ľudí prichádzajúcich z Chorvátska, pričom uviedla, že približne tretina nových prípadov ochorenia COVID-19 mala spojitosť s cestujúcimi, z ktorých mnohí dovolenkovali na chorvátskom pobreží Jadranského mora.

Podľa nových usmernení pre vstup do Rakúska musia cestujúci predložiť osvedčenie zdravotníckych orgánov nie staršie ako 72 hodín s negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Ak takýto dokument nemajú k dispozícii, musia do 48 hodín po príchode podstúpiť test a až do výsledku zostať v domácej karanténe.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.