KUZMINOVÁ JE OPÄŤ TVÁROU VŠC DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Biatlonistka Anastasia Kuzminová: Celá príprava bude smerovať k tomu, aby som pomohla slovenskej štafete a bola ešte viac platná ako na ME a MS. Chcem byť ťahúňom a k tomu, aby som to dokázala, sa musím sústrediť okrem pomoci kolektívu na vlastnú výkonnosť. 

Foto SITA/AP
Dátum 12.04.2024

VŠC Dukla Banská Bystrica a Anastasia Kuzminová podpísali zmluvu o spolupráci do nadchádzajúcej biatlonovej sezóny. Držiteľka troch zlatých a troch strieborných olympijských medailí sa rozhodla, že jej návrat do súťažného diania nebude len jednorazový na sklonku minulého ročníka.

"Keď som sa rozhodla vrátiť do súťažného biatlonu, nedopadlo všetko podľa mojich predstáv. Pochopila som, že ak chcem ísť ešte vyššie a byť konkurencieschopná, chce to dlhodobo pracovať profesionálne a venovať tomu viac času. Pod strechou Dukly Banská Bystrica mám možnosť využívať profesionálne podmienky na tréning a súčasne byť dlhodobo pod dohľadom odborníkov," povedala Kuzminová na oficiálnom webe VŠC Dukla.

Tridsaťdeväťročná Kuzminová ihneď v praxi dokázala, že to s dlhodobejším návratom do súťažného biatlonu myslí vážne. Už vo štvrtok odletela na trojtýždňové tréningové sústredenie do Nórska. Plány a očakávania do novej sezóny má určite vyššie ako boli pred ME v Osrblí a MS v Novom Meste na Morave.

"Celá príprava bude smerovať k tomu, aby som pomohla slovenskej štafete a bola ešte viac platná ako na ME a MS. Chcem byť ťahúňom a k tomu, aby som to dokázala, sa musím sústrediť okrem pomoci kolektívu na vlastnú výkonnosť. Plán prípravy a štartov v súťažiach mám už po konzultáciách s trénerom, manželom Danielom, jasný. Čo sa týka súťaženia, dostala som pozvánku na exhibičné preteky už toto leto v Nórsku," vysvetlila Kuzminová.

Držiteľka medailového kompletu z majstrovstiev sveta bude opäť tvárou armádneho športového strediska VŠC Dukla, čo si veľmi váži jeho riaditeľ Matej Tóth. "Nasťa je najúspešnejšia olympionička histórie Slovenska. Je pre nás česť, že sa opäť vrátila do profesionálneho športu. Sme radi, že jej môžeme zabezpečiť profesionálne podmienky. Aj napriek tomu, že sa po návrate do biatlonu pripravovala v amatérskych podmienkach, ukázalo sa, že je konkurencieschopná a môže sa zaradiť minimálne do širšej svetovej špičky. Čakáme, že bude pevnou súčasťou slovenskej reprezentácie, bude pravidelne bodovať vo Svetovom pohári a s jej pomocou sa Slovensko posunie vyššie v Pohári národov," povedal Tóth, olympijský víťaz z Ria de Janeiro 2018 v chôdzi na 50 km.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.