KVÔLI MATOVIČOVEJ VLÁDE MÔŽU BYŤ ZNEUŽITÉ OSOBNÉ ÚDAJE TAKMER POL MILIÓNA SLOVÁKOV

Ide o zlyhanie, pri ktorom by v civilizovaných krajinách okamžite odstúpila celá vláda, v tých menej civilizovaných by už dnes večer v televízii oznamoval demisiu minister zdravotníctva, na Slovensku to premiér Matovič odbije nejakým statusom s fotkou svojho spodného prádla alebo niečím podobným inteligentným, ako má vo zvyku. 

Foto TASR
Dátum 18.09.2020

Každý deň nový škandál. A keby jeden - Matovičova vláda stíha tri denne. 

1. Akoby nestačilo, že Matovič je podozrivý z desaťmiliónového podvodu v kauze Arca Capital, dnes sa prevalili ďalšie dve kauzy OĽaNO - najväčší kybernetický bezpečnostný škandál a neuveriteľná arogancia tajného agenta Kyselicu. 

2. Matovičova vláda je zodpovedná za najväčší únik dát v dejinách Slovenska. Zo štátnej aplikácie unikli informácie o 390-tisícoch osôb testovaných na koronavírus. 

3. Toto je také zlyhanie, že v civilizovaných krajinách by okamžite odstúpila celá vláda, v tých menej civilizovaných by už dnes večer v televízii oznamoval demisiu minister zdravotníctva, na Slovensku to premiér Matovič odbije nejakým statusom s fotkou svojho spodného prádla alebo niečím podobným inteligentným, ako má vo zvyku. 

4. Ešte raz: Vy ste ako občan nútený dať štátu informácie ako je vaše rodné číslo, adresa či telefón. Štát spravuje citlivé informácie o vašom zdravotnom stave. A kvôli tomu, že Matovičova vláda je partia diletantov, sa teraz všetky tieto informácie dostanú von. To je príšerné! 

5. Zneužiť tieto citlivé informácie môže ktokoľvek. Takmer pol milióna ľudí kvôli Matovičovcom prišlo o súkromie a môžu byť terčom zneužitia a tu sa ešte niekto ide tváriť, že je v poriadku, ak táto babrácka vláda má k dispozícii aj dáta z vašich mobilných telefónov. 

6. V priamom prenose sa potvrdilo, že špicľovací zákon je vážna bezpečnostná hrozba a že Matovičova vláda ohrozuje základné práva ľudí. Ja sa len pýtam: čo ešte musia spáchať, aby odstúpili? Vyvolať tretiu svetovú vojnu? 

7. Dnes sa ukázala ich arogancia aj v kauze Kyselica. Jeden z lídrov OĽaNO dnes opätovne odmietol odpovedať novinárom na otázku, či bol tajný agent v čase volebnej kampane. Vraj je viazaný mlčanlivosťou. Celkom logicky - ak by nebol tajný agent, tak by ničím viazaný nebol, takže je zjavné, že agentom bol. 

8. Ja len, že toto dnes robí poslanca NR SR. Podvodník, ktorý pracoval pre tajné služby a zneužíval svoje postavenie na získavanie politického vplyvu. Toto je podvod na voličoch a ohrozenie bezpečnosti štátu a ohrozenie demokratického procesu. 

9. Je veľkou otázkou, do akej miery OĽaNO disponovalo tajnými informáciami od Kyselicu a či tieto informácie nepoužilo v politickom boji, to by bol koniec demokracie na Slovensku. 

10. Ale OĽaNO sa tvári, že sa nič nedeje, minister obrany Jaroslav Naď sa arogantne vysmieva parlamentnému výboru a poslanec Kyselica sa drží svojej poslaneckej stoličky ako keby k nej bol prilepený kanagónom. Úplný James Bond. Nula, nula - nula. 

11. Každý deň nové škandály a čo riešia medzitým oni? Oberajú robotníkov o minimálnu mzdu, seniorov o dôchodky, deti o obedy. Do ulíc vyhnali protestujúcich odborárov, ktorým držím palce - dnes povstali v Košiciach, pokračujú v Prešove. Vláda sociálnych netvorov ničí nielen občianske a politické, ale aj sociálne práva. 

12. A čo riešia Matovičovci? Interrupčné pilulky a vzájomné hádky. Matovič nadáva na politikov SaS - štátnemu tajomíkovi Klusovi odkazuje, že je malé decko, poslankyni Cigánikovej, že ju mohla potratiť jej matka, proste, toto je úroveň tejto koalície. 

13. Pubertiaci na školskom dvore, už len čakám, kedy po sebe začnú pľuť alebo si rovno vulgárne nadávať. Toto nám vládne. Samá nenávisť a zloba. Jediný, kto rozdáva lásku plným priehrštím, je Boris "I love Paris" Kollár. 

14. Zo Slovenska sa stáva to, čo v politológii nazývajú "failed state" - zlyhaný štát. Matovičova vláda nedokáže ochrániť občanov a ich súkromie, tajné služby sa infiltrujú do parlamentu, rodina premiéra je podozrivá z účasti na miliónovej pyramídovej hre a najslabšie vrstvy obyvateľstva sú decimované a vyrážajú do ulíc. 

15. Igor Matovič dostal do rúk vládu pred pol rokom a za tých pár mesiacov je tu po ňom spúšť. Zlyhaný štát. Pán Boh nás ochraňuj.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.