KÝM SUSEDNÉ ŠTÁTY VEDÚ NORMÁLNY ŽIVOT, NAŠA EKONOMIKA SA POTÁPA NA DNO A PANDÉMIA NEUSTUPUJE

Zatiaľ čo okolité krajiny ako Poľsko či Maďarsko majú otvorené obchody, reštaurácie aj hotely, Slovensko svojim občanom práve pred Vianocami umožňuje iba nákup potravín či najnutnejších potrieb. Ako sa tiež ukázalo, zavedený lockdown nepomohol ani pandémii, ktorá absolútne neustupuje. 

Foto TASR/Jaroslav Novák
Dátum 02.12.2021

Pri vyhlásení nudzového stavu predstavitelia vlády sľubíli, že po desiatich dňoch budú vyhodnocovať efektívnosť zavedeného lockdownu. 

Kým posledné týždne stúpala krivka počtu novozaočkovaných prvou dávkou, tento trend sa počas posledného víkendu zmenil. Odborníci sa zatiaľ nevedia zhodnúť na tom, či a nakoľko na to má vplyv práve zavedenie lockdownu, väčšinou ho však uvádzajú ako jednu z hlavných možností tohto negatívneho trendu. Píše sa na www.cas.sk.

„Zníženie počtu očkovaní prvými dávkami môže mať viacero vysvetlení. Jedno vysvetlenie je, že tí, ktorí boli nezaočkovaní, si povedali, že aj tak je lockdown, tak načo sa pôjdu očkovať. To je možno to prvé, čo človeku napadne,“ hovorí imunológ Vladimír Leksa. „Druhá vec, ktorá by na to mohla mať vplyv, je vyhlásenie ministra financií, že budú nejaké tie finančné odmeny, alebo sa jednoducho už zaočkovali všetci, ktorí chceli,“ myslí si Leksa.

Ako ukazujú výsledky, lockdown absolútne neprospieva ani slovenskej ekonomike. Zatiaľ čo naše obchody ponúkajú iba potraviny či najnutnejší tovar, okolité krajiny ako Poľsko či Maďarsko "žijú relatívne normálny život". Na to zareagovali aj Slováci, ktorí tam chodia húfne nakupovať. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.