LAVÍNA LIBERÁLNEJ HYSTÉRIE

Spoločná fotka poslanca NR SR Ľuboša Blahu, predsedu KSS Jozefa Hrdličku, predsedu Práce slovenského národa Romana Stopku, šéfredaktorky časopisu Extra plus Lenky Mayerovej a poslanca EP Milana Uhríka z oslavy 20. výročia Extra plus rozpútala špekulácie o povolebnej spolupráci

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 18.01.2020

Predseda KSS poďakovaním organizátorom Lenke Mayerovej a Romanovi Stopkovi na svojom FB statuse pri príležitosti 20. výročia mesačníka Extra plus a zverejnením neoficiálnej fotografie, na ktorej pózuje Ľuboš Blaha(Smer-SD), Jozef Hrdlička (KSS), predseda Práce slovenského národa (PSN) Roman Stopka, Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus a Milan Uhrík, poslanec EP za ĽS Naše Slovensko spustil lavínu špekulácií a negatívnych komentárov na adresu Ľuboša Blahu a Milana Uhríka.  

„Liberáli objavili fotografiu zo slávnostného odovzdávania cien časopisu Extra plus, s ktorým dlhodobo spolupracujem, pretože ide o štandardné profesionálne noviny, ktoré sú kritické voči kapitalizmu, liberalizmu a americkému imperializmu. A áno, časopis v jednej zo svojich rubrík oslovuje okrem mňa aj predstaviteľov KSS Joža Hrdličku či ĽS Naše Slovensko Milana Uhríka a ďalších,“ povedal Blaha. 

Na slávnostnom odovzdávaní vznikla fotografia, kde sa všetci prítomní politici z tejto rubriky odfotili spolu so šéfredaktorkou Extra plus Lenkou Mayerovou a predsedom politickej strany Práca slovenského národa (PSN) Romanom Stopkom. 

„Slniečka teraz šalejú, že to je ultimatívny dôkaz toho, ako Blaha, Hrdlička a Uhrík spolupracujú - veď sú na jednej fotke, čo chcete viac? Aj s Pročkom mám fotku, slniečka, aj to je môj bratm? No nie sú tí liberáli idioti, povedzte? Ja len, že tento týždeň som bol v Novom Čase a mám vysmiatu fotku s Jozefom Pročkom, ktorého mimochodom považujem za regulérneho magora. Ale boli sme spolu v Novom Čase, tak nás spolu odfotili. Znamená to, že Smer bude spolupracovať s OĽaNO, keďže sme sa spolu odfotili? Že nie? 

Tak prečo by mala fotografia z Extra plus dokazovať spoluprácu s Uhríkom? 

Ja voči nemu nepociťujem žiadnu osobnú zlosť, ale je to proste politik z krajne pravicovej strany, s ktorou nebudeme nikdy spolupracovať, pretože si hlboko vážime protifašistickú tradíciu SNP a Kotlebovci sú naopak pokračovatelia tradície, ktorá proti SNP bojovala. Toto je tak hlboko v nás, že sa to nikdy nepodarí prekonať. Nikdy. Bodka. Stokrát sme to vyhlásili - vybavené. Koniec konšpirácií,“ uzavrel Blaha na tému možnej povolebnej spolupráce ĽS Naše Slovensko po zverejnení fotografie z 20. narodenín mesačníka Extra plus a odovzdávania Ceny Extra plus za prácu v prospech SR.