LAVROV PRIROVNAL KROKY USA NA UKRAJINE K ČINOM HITLERA A NAPOLEONA

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov povedal, že Washington si podmanil Európu, aby mohol viesť vojnu proti Rusku. Hitler a Napoleon podľa jeho tvrdení kedysi proti Rusku využívali rovnakú taktiku ako teraz USA. Západní politici podľa neho jasne hovoria, že Rusko musí utrpieť strategickú porážku.

Foto SITA/AP
Dátum 18.01.2023

Šéf diplomacie Kremľa Sergej Lavrov prirovnal v stredu kroky Spojených štátov v súvislosti s konfliktom na Ukrajine k činom nacistického diktátora Adolfa Hitlera a francúzskeho vojvodcu Napoleona Bonaparteho. Vyjadrenia ruského ministra zazneli na jeho výročnej tlačovej konferencii v Moskve.

Lavrov povedal, že Washington si podmanil Európu, aby mohol viesť vojnu proti Rusku. Hitler a Napoleon podľa jeho tvrdení kedysi proti Rusku využívali rovnakú taktiku ako teraz USA. Západní politici podľa neho „jasne hovoria, že Rusko musí utrpieť strategickú porážku“.

Lavrov na stredajšej tlačovej konferencii ďalej tvrdil, že Spojené štáty vedú proti Rusku vojnu prostredníctvom Ukrajiny a ich cieľom je „konečné riešenie ruskej otázky“, čím odkazoval na Hitlerov plán na vyvraždenie európskych židov.

Čo sa týka možného mierového riešenia konfliktu na Ukrajine, Moskva ešte podľa Lavrova od Kyjeva nedostala seriózne návrhy na dohodu. Návrhy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý trvá na zachovaní územnej celistvosti Ukrajiny, sú podľa Lavrovových slov neprijateľné.

Lavrov povedal, že Moskva je pripravená so Západom rokovať o konflikte na Ukrajine, avšak akékoľvek rozhovory sa musia týkať aj širších bezpečnostných záujmov Ruska. Opätovne tiež vyzval Severoatlantickú alianciu, aby odstránila svoju vojenskú infraštruktúru z Ukrajiny a ďalších krajín v blízkosti ruských hraníc.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.