LAVROV: RUSKO UROBÍ VŠETKO, ABY EÚ A NATO VYTRIEZVELI

Rusko urobí všetko, aby pomohlo Európskej únii a Severoatlantickej aliancii vytriezvieť, uviedol ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Dodal, že Moskva sa bude snažiť západných politikov zbaviť ich trúfalých a koloniálnych postojov k Rusku. Moskva obviňuje EÚ a NATO zo snahy o oslabenie a zničenie Ruska.

Foto TASR/AP
Dátum 19.01.2023

Rusko urobí všetko, aby pomohlo Európskej únii a Severoatlantickej aliancii vytriezvieť, uviedol ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Moskva obviňuje EÚ a NATO zo snahy o oslabenie a zničenie Ruska. „Dúfam, že príde vytriezvenie... Urobíme všetko, aby naši kolegovia z NATO a Európskej únie čo najskôr vytriezveli,“ povedal Lavrov počas návštevy Bieloruska. Dodal, že Moskva sa bude snažiť západných politikov zbaviť ich „trúfalých“ a „koloniálnych“ postojov k Rusku.

Moskva aj po takmer 11 mesiacoch od útoku na susednú Ukrajinu prezentuje Rusom vojnu na Ukrajine ako existenčnú bitku so Západom, píše Reuters. Moskva a Minsk v pondelok v Bielorusku spustili spoločné manévre vzdušných síl, ktoré potrvajú do 1. februára. Kyjev upozorňuje, že Rusko by cvičenie mohlo využiť na začatie novej pozemnej invázie na sever Ukrajiny. Minsk však tvrdí, že má obranný charakter.

„Máme spoločný postoj k tomu, aké ciele je potrebné dosiahnuť a ako zabezpečiť, aby ani Rusko, ani Bielorusko neboli ohrozené našimi susedmi – či už ide o Ukrajinu alebo kohokoľvek iného,“ uviedol Lavrov po stretnutí s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.