LE PENOVÁ NEPLÁNUJE ŽIADAŤ MACRONOVU REZIGNÁCIU, AK JEJ STRANA VYHRÁ VOĽBY

Predčasné parlamentné voľby sa vo Francúzsku uskutočnia 30. júna a 7. júla. Výkon Národného združenia v nich bude pozorne sledovaný ako predzvesť toho, či Le Penová dokáže doviesť svoju stranu k prezidentskému úradu v roku 2027.

Foto tasr/ap
Dátum 17.06.2024

Francúzska krajne pravicová líderka Marine Le Penová nebude žiadať rezignáciu prezidenta Emmanuela Macrona, ak jej strana vyhrá v predčasných parlamentných voľbách. Tie Macron vyhlásil po tom, ako jej Národné združenie vyhralo v minulotýždňových európskych voľbách. Informuje o tom portál Politico.

Le Penová pre noviny Le Figaro povedala, že rešpektuje inštitúcie a nevyzýva na „inštitucionálny chaos“. „Bude tu jednoducho spolužitie,“ skonštatovala.

Predčasné parlamentné voľby sa vo Francúzsku uskutočnia 30. júna a 7. júla. Výkon Národného združenia v nich bude pozorne sledovaný ako predzvesť toho, či Le Penová dokáže doviesť svoju stranu k prezidentskému úradu v roku 2027. Politička sa vyjadrila, že nič jej „nezabráni kandidovať v prezidentských voľbách".

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.