LE PENOVÚ OPÄŤ ZVOLILI ZA PREDSEDNÍČKU NÁRODNÉHO ZDRUŽENIA

Le Penová chce centristického prezidenta Emmanuela Macrona opäť vyzvať v prezidentských voľbách, ktoré sa budú konať na jar budúceho roku. Prieskumy tentoraz na rozdiel od roku 2017 predpovedajú tesný výsledok.

Foto SITA/AP
Dátum 04.07.2021

Predsedníčkou francúzskeho pravicového Národného združenia (RN) zostáva Marine Le Penová. Vo voľbách, ktoré sa konali v nedeľu v rámci víkendového zjazdu strany v meste Perpignan, získala 98,35 percenta hlasov odovzdaných elektronicky a poštou. ko informovala agentúra AFP, Le Penová nemala vo voľbách vyzývateľa.  

Minulú nedeľu sa vo Francúzsku konalo druhé kolo volieb do regionálnych zastupiteľstiev. RN v nich neovládlo žiadny z 13 regiónov kontinentálneho Francúzska, pripomenula AFP.

Le Penová (52) sa už celé desaťročie snaží napraviť RN reputáciu extrémistickej strany, vďaka ktorej bola - ešte pod názvom Národný front - absolútne neprijateľná pre mnohých francúzskych voličov.
Le Penová chce centristického prezidenta Emmanuela Macrona opäť vyzvať v prezidentských voľbách, ktoré sa budú konať na jar budúceho roku. Prieskumy tentoraz na rozdiel od roku 2017 predpovedajú tesný výsledok.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.