LEDECKÝ: VLÁDA SA NEDOSTATOČNE VENOVALA RÓMOM

Vladimír Ledecký: Rómovia sa nemajú používať len na politické body, ale chcem vidieť jasné kroky k vyriešeniu problémov, ktoré sú hanbou 21. storočia. Na Slovensku je viac ako sto obcí, kde nie je predajňa základných potravín, takzvané potravinové púšte.

Foto TASR/MILAN KAPUSTA
Dátum 04.05.2021

Bývalý štátny tajomník ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Vladimír Ledecký (Za ľudí) si myslí, že vláda sa za ročné pôsobenie nevenovala dostatočne rómskych komunitám. Povedal to v rozprave k programovému vyhláseniu vlády. Podľa neho sa Rómovia nemajú používať len na politické body, ale chce vidieť jasné kroky k vyriešeniu problémov, ktoré sú hanbou 21. storočia. Poukázal aj na to, že na Slovensku je viac ako sto obcí, kde nie je predajňa základných potravín, takzvané potravinové púšte.

Ledecký doplnil, že programové vyhlásenie nespochybňuje, ale trvá na tom, aby bolo zrealizovateľné. Richard Raši (nezaradený) ho vo faktickej poznámke vyzval, aby skúsil zabojovať napríklad za to, aby nezanikli rómske hliadky po 30. júni. Podľa neho sú s tým dobré skúsenosti. Exkoaličný poslanec Tomáš Valášek (nezaradený) tvrdí, že dokument nie je vôbec zlý, ale má tri hlavné problémy. Tým prvým podľa neho je, že vláda mala šancu napraviť chyby, ktoré urobila v prvej verzii. Po druhé, vláda mala príležitosť prepísať ho tak, aby odrážal najhoršiu krízu v zdravotníctve za posledné storočie a po tretie, vláda mohla dokázať, že to so slovami v programovom vyhlásení myslí vážne. Ani jedno kabinet podľa jeho slov neurobil.

„Málokto z nás dostane v živote šancu na nový začiatok, táto vláda ju dostala. Nechala si však nechať ujsť šancu napraviť veci, ktoré sa nemali dostať ani do programového vyhlásenia vlády spred vyše roka, prípadne tam mali byť, ale chýbali," podotkol. Ako dodal, chýbal mu tam napríklad záväzok s presnými číslami znížiť emisie skleníkových plynov.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.