LEHOTSKÝ: KOLÍKOVÁ JE GARANCIOU ISTOTY

Podľa poslanca Tomáša Lehotského (Za ľudí) je jeho kolegyňa Mária Kolíková (Za ľudí) garanciou, že slovenské súdnictvo sa mení a dodáva, že SMER-SD a HLAS-SD len strácajú svoj vplyv na súdoch a chcú nezmyselne Kolíkovú zdistreditovať. 

Foto sita/ľudovít vaniher
Dátum 10.05.2021

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) je dnes garanciou, že slovenské súdnictvo sa mení, že Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) a Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) strácajú svoj vplyv na slovenských súdoch a prokuratúre. Je pre nich prekážkou, preto tie vymyslené kauzy a nezmyselná diskreditácia. V parlamentnej rozprave k návrhu na odvolanie Kolíkovej z funkcie šéfky rezortu spravodlivosti to povedal Tomáš Lehotský (Za ľudí).

„Jediným cieľom tejto mimoriadnej schôdze je pokus ľudí okolo Fica a Pellegriniho, aby si udržali vplyv v slovenskom súdnictve. Veľa ich ´kamošov´dnes sedí vo väzbe a rozpráva. Potrebujú ich dostať von. O to tu dnes hrajú," doplnil Lehotský. Poukázal na to, že v justícii sa po voľbách stihlo za krátky čas urobiť veľa s jediným cieľom, ktorým je očista súdnictva a návrat spravodlivosti po rokoch budovania mafiánskeho štátu. Podotkol, že parlament schválil reformu justície ústavnou väčšinou.

Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa čuduje, ako môže Kolíková vydržať tento tlak a „držať sa stoličky za každú cenu". Smer-SD sa snaží podľa neho poukazovať na „reálne zlodejiny" Kolíkovej a tvrdí, že je to bežná opozičná agenda.

Ondrej Dostál (klub SaS) vyjadril v mene poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Kolíkovej plnú podporu. „Dôvody, s ktorými prichádza opozícia a ktorými chce zdôvodniť svoj návrh na vyslovenie nedôvery Márii Kolíkovej, sú nedostatočné, nedôveryhodné až absurdné," povedal s tým, že Kolíková podľa neho viackrát odpovedala na otázky a podrobne a dôveryhodne vysvetlila všetky výhrady, ktoré sú voči nej vznášané. „Každý, kto to s bojom proti korupcii myslí vážne, by dnes mal hlasovať proti vysloveniu nedôvery ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej," zdôraznil Dostál.

Bývalý koaličný poslanec za stranu Za ľudí Miroslav Kollár (nezaradený) vo svojom profile na sociálnej sieti uviedol, že to, čo sa dnes deje v parlamente, je úplne zbytočné a mimoriadne hanebné divadlo. „Podrobne som si prešiel argumentáciu tých, čo predložili návrh na odvolanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej a úprimne hovorím, že je to podľa mňa nesúrodá znôška indícií a obvinení, ktoré sa však týkajú jej príbuzných, ale nie jej," dodal. Z toho, čo podľa vlastných slov počúva, kritici Kolíkovej nemajú ani jeden dôkaz priamo voči ministerke. V hlasovaní Kolíkovú podporí.

Podporu Kolíkovej deklaruje aj ďalší bývalý stranícky kolega Tomáš Valášek (nezaradený). „Pozorne som si prečítal obvinenia na jej adresu, vypočul si opozíciu v parlamente a porozprával som sa o veci so samotnou ministerkou. Môj záver je, že Smer varí z vody, dôkaz o pochybení hodného odvolania som od opozície nepočul," napísal vo svojom profile na sociálnej sieti.

Opoziční poslanci v návrhu na vyslovenie nedôvery uvádzajú, že od nástupu do funkcie ministerky spravodlivosti Kolíková preukazuje veľkú mieru neodbornosti. „Prakticky všetky návrhy, ktoré predložila, boli podrobené rozsiahlej odbornej kritike a často museli byť dopracované na pôde NR SR," uviedli. Podľa opozície ministerka zlyhala aj pri tragických udalostiach týkajúcich sa osôb držaných za zvláštnych okolností vo väzbe. „Mária Kolíková je bez akýchkoľvek pochybností spoluvlastníčkou firmy MK Real, s.r.o. Ďalšími spoluvlastníkmi tejto firmy sú brat a matka ministerky a konateľkou je nevlastná sestra ministerky. Konateľka bola v januári 2020 právoplatne odsúdená za spreneveru takmer 16-tisíc eur, ktoré patrili majiteľom bytov v bytových domoch v Moste pri Bratislave, ktoré spravovala rodinná firma Kolíkovcov MK Real, s.r.o.," doplnili poslanci v návrhu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.